Ulga termoizolacyjna nie jest ulgą budowlaną. Kto może z niej skorzystać?

Ulga termoizolacyjna nie jest ulgą budowlaną. Kto może z niej skorzystać?
Anna Dobrut
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od tego roku można skorzystać z nowej ulgi termoizolacyjnej. Nie każdy jednak będzie mógł liczyć na taką oszczędność. Sprawdźmy, komu się należy.

Ulga termoizolacyjna będzie dostępna dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy będą mogli również odliczyć ją w zeznaniu PIT na kolejny rok. Z ulgi mogą skorzystać właściciele oraz współwłaściciele budynków jednorodzinnych, którzy opodatkowują swoje dochody według jednolitej 19-procentowej stawki podatku. Można ją również otrzymać, jeśli jest się na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli nie mamy budynku z prawem własności do niego, wtedy ulga nam się nie należy.

Z ulgi będzie można skorzystać również w trakcie termomodernizacji, czyli kiedy dopiero ocieplamy dom, by był bardziej ekologiczny. Ulga termoizolacyjna obowiązuje na wszystkie wydatki, które ponosi właściciel budynku w trakcie prac modernizacyjnych. Dotyczy prac, które zostały wykonane w okresie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym poniesiono koszty na modernizację domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaimpregnować cegłę w kuchni?
Jak zaimpregnować cegłę w kuchni?
Chcesz mieć ścianę z cegły w kuchni? Przeczytaj, w jaki sposób najlepiej ją zaimpregnować!
Ostatnie wpisy