5 kroków do wyboru idealnego materaca do sypialni

5 kroków do wyboru idealnego materaca do sypialni
Magdalena Gardias
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni materac w sypialni to gwarancja dobrego snu i wypoczynku. Jeżeli mamy problemy ze snem i bóle pleców, może to oznaczać, że nasz materac jest kiepskiej jakości. Warto o to zadbać. Jak dobrać idealny materac do naszej sypialni? 

1. Wybierz odpowiedni typ materaca

Na rynku jest szeroki wybór materaców. Należy się przede wszystkim kierować jakością materiału, z którego wykonany jest materac. Najpopularniejsze są materace sprężynowe (szczególnie typu kieszonkowego). Lateksowe polecane są dla alergików, a dla wymagających – piankowe. Materac powinien być wymieniany średnio co 8 lat, aby komfort naszego snu był na najwyższym poziomie. 

2. Cena a jakość

Cena dobrego materaca to 300 zł wzwyż. Czasem za dobrej jakości materac musimy zapłacić od 700 zł do 1000 zł. Wybierajmy materace, które będą dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną. Chodzi przecież o nasze zdrowie. Zawsze możemy porównać ceny materaców w sklepach internetowych i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Warto wspomnieć, że niektóre sklepy umożliwiają testowanie swoich produktów  – w ciągu 30 dni mamy możliwość zwrotu, jeżeli dany materac nam się nie sprawdzi. 

3. Długość materaca

Jest to szczególnie istotne dla wysokich osób. Materac powinien być co najmniej 20 cm dłuższy niż wzrost danej osoby, aby wypoczynek na nim był komfortowy. 

4. Twardość materaca

Niektórych może to zdziwić, ale waga i budowa ciała również ma wpływ na wybór materaca. Aby wybrać odpowiedni typ, należy kierować się własnymi preferencjami. Najczęściej wybiera się materace o średniej twardości. Osoby lżejsze niż 70 kg i cięższe niż 90 kg powinny kierować się specjalnymi wytycznymi dotyczącymi skali twardości materaca. 

5. Materac dla dwojga

Dla par najlepiej sprawdzi się duży materac, który powinien być dostosowany do wagi cięższej osoby. Jego wybór jest o tyle trudny, że musi odpowiadać na potrzeby dwóch osób, ale na szczęście oferta w sklepach jest tak duża, że każda para znajdzie ten idealny. 

>> Zobacz też: Jak stworzyć wygodne miejsce do spania w małej sypialni?

Idealny materac do sypialni

Cena produktu to nie wszystko – przede wszystkim powinniśmy kierować się jego jakością. Materace z niższej półki cenowej często już po roku muszą być wymieniane na nowe. Ponadto ważne są również nasze parametry, czyli waga, wzrost, budowa ciała, preferencje co do pozycji itp. Dzięki tej wiedzy wybierzemy odpowiedni materac dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne płytki cegłopodobne i garażowe do naszego domu?
Jak wybrać idealne płytki cegłopodobne i garażowe do naszego domu?
Odkryj różne rodzaje płytek cegłopodobnych oraz garażowych, które mogą odmienić wygląd Twojego domu. Zdobądź wiedzę jak podjąć najlepszą decyzję wyboru odpowiednich dla Ciebie płytek.
Ostatnie wpisy