Zabawki i meble dla przedszkoli

Zabawki i meble dla przedszkoli
Ewa Reducha-Wiśniewolska
Pokój dziecięcy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobra zabawa i bezpieczne otoczenie są kluczowe dla zdrowego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też wybór odpowiednich zabawek oraz mebli jest niezwykle ważny dla każdej placówki. W tym artykule przedstawimy Ci różne pomysły, które sprawią, że przedszkole stanie się jeszcze bardziej kreatywnym i przyjaznym miejscem. Sprawdź!

Klocki piankowe

Klocki piankowe przyciągają uwagę swoją kolorystyką i kształtami, dzięki czemu można tworzyć z nich różne modele, tory przeszkód i figury geometryczne. Są one dostępne w różnych rozmiarach i wersjach, na przykład w zestawie z matą/materacem. Do wyboru masz zarówno duże klocki piankowe, jak i takie w wersji XXL, których potencjał wykorzystają już nawet 2-letnie maluchy. 

Klocki te są miękkie, a ich design zachęca do zabawy. Mogą też służyć do wspinaczki, skakania, a nawet jako wygodne siedzisko podczas wypoczynku i wspólnych spotkań w grupie. Ponadto zabawa z klockami piankowymi rozwija motorykę dużą i ogólną sprawność fizyczną – poprzez zaangażowanie całego ciała dziecka w zabawę. Wpływa pozytywnie na wyobraźnię oraz kreatywność. Liczbę elementów wystarczy dopasować do przestrzeni dostępnej w przedszkolu.

Zewnętrzne place zabaw

Plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci mogą się bawić, rozwijać swoje umiejętności motoryczne i społeczne oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Chcesz urozmaicić place zabaw do przedszkoli? Sięgnij więc po drabinki i urządzenia do wspinaczki, domki na plac zabaw, huśtawki i bujaki, piaskownice, zjeżdżalnie czy trampoliny są nieodłącznymi elementami placów zabaw i przedszkoli.

Drabinki i urządzenia do wspinaczki pozwalają dzieciom na rozwijanie swojej siły i zwinności, poprawiają koordynację ruchową i budują pewność siebie, w domkach zaś można bawić się w różnego rodzaju zabawy fantazyjne, pobudzające kreatywność i wyobraźnię.

Natomiast huśtawki i bujaki zapewniają dzieciom wiele radości, a jednocześnie rozwijają ich równowagę i wspomnianą już koordynację ruchową. Piaskownice to z kolei miejsce do tworzenia konstrukcji i budowli z piaski. Ten rodzaj zabawy rozwija zmysły dotyku i pozwala uczyć się kształtów oraz tekstur. Są też place do zabawy w wodzie, a także trampoliny rozwijające umiejętności akrobatyczne i poprawiające kondycję fizyczną.

Meble przedszkolne

Na koniec jeszcze kilka słów o meblach przedszkolnych. Placówki edukacyjne powinny zadbać o wyposażenie odpowiednio stymulujące rozwój dzieci. Trzeba pamiętać, by miały one bezpieczną konstrukcję, oryginalne kształty oraz kolory pobudzające wyobraźnię maluchów. Meble przedszkolne to między innymi systemy regałów idealne do utrzymania porządku w szatni i salach dydaktycznych oraz biblioteczki o różnych kształtach, półki ścienne i wolnostojące. Niektóre z nich przypominają domek, inne zamek czy ryneczek. Tego typu meble pomagają stworzyć komfortowe warunki do zabawy, nauki i integracji, nowoczesny kącik zabaw

Zainspiruj się i wybierz najlepsze zabawki oraz meble do przedszkola!

Fot.: Gautam Arora/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*