Tym warto kierować się, wybierać drzwi do domu

Tym warto kierować się, wybierać drzwi do domu
Aleksandra Michaliszyn
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Powinny być one jednak nie tylko estetyczne, ale także praktyczne oraz bezpieczne. Dowiedz się więc, czym warto się kierować, wybierając drzwi do domu.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Wybierając drzwi wewnętrzne do domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę nie tylko na ciekawy design, który będzie pasował do całego wystroju, ale także na jakość. Drzwi są w końcu inwestycją na lata, dlatego też koniecznie postaw na takie, które będą Ci służyć przez długi czas. Pamiętaj także, że drzwi są jednym z mocniej eksploatowanych elementów wyposażenie, dlatego też ich wytrzymałość odgrywa naprawdę dużą rolę. 

Jak więc wybrać drzwi wewnętrzne? Zależy to między innymi od wnętrza. W salonach, jadalniach oraz kuchniach warto postawić na przeszklone modele, które pozwolą na otwarcie wnętrza i doświetlenie go. W sypialniach i łazienkach warto zaś postawić na bardziej zabudowany model, który zapewni Tobie i innym domownikom maksimum prywatności. Ponadto, jeżeli nie chcesz stawiać na tradycyjne rozwiązania, to dobrym pomysłem będą również drzwi harmonijkowe lub przesuwne. Jeśli zaś chodzi o sam wygląd drzwi, to najlepszym rozwiązaniem jest dobieranie ich pod kolor podłogi. W wyborze idealnego modelu z pewnością pomoże Ci sprawdzony producent drzwi

A co z drzwiami zewnętrznymi?

Na co zaś zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Drzwi wejściowe powinny mieć bardzo wytrzymałe, dobrej jakości zawiasy, aby niemożliwe było ich wyważenie. Warto również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w postaci bolców lub haków antywłamaniowych, które będą blokować wyciągnięcie drzwi z zawiasów.
Jeśli chodzi o estetykę drzwi zewnętrznych, to warto dopasować je do elewacji domu. Możesz postawić na klasyczne drzwi drewniane lub na nieco bardziej nowoczesne propozycje takie jak drzwi wykonane ze stali oraz aluminium. Ciekawym pomysłem będą także drzwi dwuskrzydłowe.

Zdj. główne: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
BHP w magazynie – co powinno obejmować?
BHP w magazynie – co powinno obejmować?
W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracy na halach produkcyjnych, w magazynach i innych pomieszczeniach zakładu pracy? Dowiedz się, co możesz zrobić jako pracodawca, by Twoja firma była bezpieczniejsza!
Ostatnie wpisy