Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?
Natalia Rozmiarek
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W twoim domu znajduje się cały twój majątek. Warto dlatego odpowiednio go zabezpieczyć przed kradzieżami. Zobacz, jakie metody sprawdzą się do tego najlepiej. 

Sposoby zabezpieczenia mieszkania przed włamaniem

W Polsce odnotowano ponad 72 000 kradzieży z włamaniem w samym 2020 roku. Tylko w niespełna połowie przypadków wykryto sprawców. Zastanawiasz się pewnie, co krycie się za tak dużą liczbą przestępstw? Wpływ ma na to między innymi złe zabezpieczenie domów, gdy nie ma w nim lokatorów. Jeśli myślisz, że alarm czy kamera nie powstrzyma złodzieja, to jednak taki system utrudni mu włamanie, a przede wszystkim pomoże policji i zwiększy szanse na jego złapanie. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. 

Zabezpieczenie okien

Włamania przez okna to  podobno aż 80%. Dlatego ważne jest, aby nie zapomnieć o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Warto przemyśleć zakup rolet antywłamaniowych. Jeśli planujesz wymienić stare okna na nowe, rozważ inwestycję w wersję antywłamaniową. 

Montaż alarmu

Dobry alarm to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, jednak jest to jedna z lepszych metod zabezpieczenia domu. Jeśli ktoś spróbuje włamać się do twojego domu, otrzymasz specjalne powiadomienie. Alarm wydaje także donośny dźwięk, który odstraszy niektórych włamywaczy, a ponadto zasygnalizuje twoim sąsiadom niebezpieczeństwo. 

Usługi firmy ochroniarskiej

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd i nie możesz liczyć na pomoc sąsiadów, rozważ opcję skorzystania z usługi firmy ochroniarskiej. Dopilnuje ona, aby twój dom był bezpieczny. Ochroniarze będą cię informować, gdy dojdzie do włamania, ale także przyjadą na miejsce, gdy będzie dziać się coś niepokojącego.

Zabezpiecz przejście pomiędzy piwnicą, garażem, a domem

Drzwi garażowe lub te od piwnicy często są o wiele słabsze od tych wejściowych, które raczej wykonywane są z solidnych materiałów. Jeśli u ciebie także to tak wygląda, musisz zabezpieczyć je dodatkowo lub rozważyć opcję ich wymiany na bardziej wytrzymałe. 

Montaż kamery lub jej atrapy

Możliwość zobaczenia, co dzieje się w twoim domu i obejścia daje zamontowanie systemu monitoringu. Jeśli nie stać cię na taki wydatek, nawet atrapa uchronić może twoje mieszkanie przed włamaniem. Niektórzy złodzieje na sam jej widok odpuszczą sobie włamanie. 

Ubezpieczenie przed kradzieżą

Dobrym pomysłem będzie także dodatkowe ubezpieczenie przed kradzieżą i włamaniem. Da ci ono poczucie spokoju, a dodatkowo pozwoli zminimalizować skutki przestępstwa.

Jeśli szukasz sprawdzonych systemów alarmowych lub monitoringu, wejdź na stronkę https://ivolta.pl/, która oferuje najlepsze rozwiązania w kwestii zabezpieczeń. 

Zdjęcie główne: unsplash.com/Dima Pechurin

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*