Sufit podwieszany z wyspą – inspiracje

Sufit podwieszany z wyspą – inspiracje
Aleksandra Tabak
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sufit podwieszany jest chętnie stosowanym elementem wnętrz o nowoczesnym wystroju. Szczególnie efektownie prezentuje się w kuchni. Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać nad kuchenną wyspą? Oto kilka ciekawych inspiracji.

Sufity podwieszane wkomponować można zarówno w przestronne, jak i nieduże wnętrza. Ta konstrukcja daje wiele możliwości i prezentuje się znakomicie w każdym miejscu. Ostatnim trendem staje się umiejscowienie podwieszanego sufitu w kuchni nad wyspą – to wyjątkowo efektowne rozwiązanie. Przekonaj się sama!

Kuchnia z wyspą

Kuchnie z wyspą nie tylko prezentują się znakomicie, ale są też bardzo praktyczne. Wyspa to dodatkowe miejsce podczas przygotowywania posiłków. Może też służyć jako miejsce do ich spożywania. Jeżeli umieścimy na niej zlew lub kuchenkę, pomoże nam utrzymywać stały kontakt z pozostałymi domownikami czy gośćmi. 

Sufit podwieszany nad wyspą – do jakich kuchni pasuje?

Wyspa kuchenna jest szczególnie wyeksponowanym elementem pomieszczenia. Dobrze więc zadbać o estetykę zarówno samej wyspy, jak i jej otoczenia. Podwieszany sufit nad wyspą może okazać się właśnie tym, czego brakowało w projekcie twojej kuchni! To rozwiązanie gwarantuje znakomity efekt.

Dobrze przemyślany projekt pozwala wkomponować ją w różnego rodzaju kuchnie. Wyspa nie jest zarezerwowana jedynie dla przestronnych wnętrz – mamy możliwość stworzyć ją także na średniej wielkości powierzchni. Umiejscowienie nad wyspą podwieszanego sufitu pozwoli efektownie wyeksponować to miejsce oraz dodać mu blasku – i to dosłownie! Na podwieszanych sufitach najczęściej montuje się dodatkowe oświetlenie – reflektory lub wiszące lampy dekoracyjne. W takiej odsłonie kuchenna wyspa prezentuje się rewelacyjnie.

Sufit podwieszany nad wyspą – jaki projekt wybrać?

Decydując się na projekt sufitu podwieszanego nad wyspą, zwróćmy uwagę, aby oba elementy miały podobny kształt – pomoże to utrzymać spójność aranżacji. Nie jest to jedyne rozwiązanie, jednak jeśli obawiamy się eksperymentów, lepiej postawić na regularną, spójną kompozycję. 

Sufit podwieszany nad wyspą – oświetlenie

Istotną kwestią w przypadku sufitu podwieszanego jest oświetlenie – w każdym miejscu, a szczególnie nad kuchenną wyspą, będzie ono spełniało przede wszystkim charakter dekoracyjny. Dlatego też dołóżmy starań, aby dobrać odpowiednie oświetlenie zwłaszcza pod kątem estetyki. 

Sprawdzonym rozwiązaniem w przypadku sufitów podwieszanych są LED-owe reflektory, które pasować będą do wnętrza w każdym stylu. Prosta konstrukcja, minimalistyczny charakter i możliwość różnorodnego zagęszczenia punktów świetlnych pozwalają uzyskać wspaniały efekt. 

Jeżeli myślimy o bardziej oryginalnych, zindywidualizowanych rozwiązaniach, doskonałym pomysłem mogą być ozdobne lampy wiszące. Te jednak musimy dobrać zależnie od stylu i wystroju kuchni. 

We wnętrzach industrialnych sprawdzą się proste, metalowe lampy wiszące. W eklektycznych pomieszczeniach świetnym rozwiązaniem może być rattan czy wiklina. Do kuchni urządzonych w stylu glamour możemy dobrać wymyślne, ozdobne lampy w kolorze złota, srebra lub z kryształowymi elementami.

Zdj. główne: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Brak pomysłu na ciekawe wykończenie mieszkania? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz!
Brak pomysłu na ciekawe wykończenie mieszkania? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz!
Remont w mieszkaniu zwykle ma na celu wprowadzenie rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Niemniej jednak bardzo istotnym aspektem jest też ciekawe wykończenie wnętrz, które pozwoli dodać im charakteru. W przypadku braku pomysłów własnych, warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta. 
Ostatnie wpisy