Kwiaty do sypialni – jakie rośliny wybrać?

Kwiaty do sypialni – jakie rośliny wybrać?
Joanna Brzykcy
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Roślinność w sypialni dodaje jej przytulności i naturalnego charakteru. Można wybrać zarówno kwiaty doniczkowe, które postawisz na szafce, jak i większe rośliny stojące na podłodze. Zobacz, jakie rośliny do sypialni wybrać.

Co dają kwiaty w sypialni?

Wiele jest opinii na temat roślin w sypialni. Niektórzy uważają, że „zabierają” one tlen, przez co trudniej oddycha się w nocy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozmieszczenie kwiatów do sypialni. Dobrze, aby nie było ich zbyt dużo, szczególnie gdy pomieszczenie jest małe.

Kwiaty w sypialni pełnią nie tylko rolę dekoracyjną. Przede wszystkim w dzień pobierają dwutlenek węgla i produkują dużą ilość tlenu. Dzięki temu w nocy wcale nie zużywają go tyle, ile twierdzą przeciwnicy tego rozwiązania. Kwiaty w sypialni tworzą swoisty mikroklimat, który sprzyja odpoczynkowi oraz oddychaniu. Delikatnie podnoszą wilgotność powietrza, a w takich warunkach znacznie lepiej się śpi, niż w pomieszczeniu suchym.

Jakich roślin do sypialni nie wybierać?

Zrezygnuj z roślin, które mocno pylą albo mają silny zapach. Te mogą spowodować dyskomfort, a ponadto są szkodliwe dla alergików. Zdecydowanie lepiej wybrać takie kwiaty do sypialni, które tylko poprawią samopoczucie i sprawią, że sen będzie w pełni udany.

Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Tradycyjne paprocie

Paprocie ze względów zdrowotnych mogą być hodowane w sypialni. Nie przyciągają kurzu, bakterii i grzybów. Poza tym niektóre badania wskazują, że paprocie przyspieszają wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Koniecznie jednak trzeba zapewnić im wysoką wilgotność powietrza.

Naturalny aloes

O aloesie wiele się mówi. Najczęściej są to pochlebne opinie, że roślina oczyszcza powietrze i je nawilża. Dzięki temu jest to dobry gatunek do hodowania w sypialni.

Skrzydłokwiat

To również jedna z roślin, które działa nawilżająco i oczyszczająco. Trzeba jednak zapewnić mu dobre warunki, szczególnie jeśli chodzi o wilgotność powietrza. Skrzydłokwiat prezentuje się też całkiem elegancko, ma błyszczące liście i niebanalne kwiaty, które przypominają skrzydła.

Bluszcz pospolity

To kolejna idealna roślina do sypialni. Bluszcz pospolity również dobrze radzi sobie z oczyszczaniem powietrza, nawet z zanieczyszczeń związanych z paleniem papierosów.

Dracena

Uprawa draceny jest bardzo prosta, dlatego to roślina, która często gości w sypialniach. Wyróżnia się ciemnozielonymi liśćmi, jednak trzeba ją postawić w miejscu ciepłym i jasnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kompresory oraz inne narzędzia
Kompresory oraz inne narzędzia
Kompresory i narzędzia montażowe wykorzystywane są powszechnie w wielu branżach, na przykład w budownictwie czy przemyśle.
Ostatnie wpisy