Jak dopasować wymiar łóżka do sypialni?

Jak dopasować wymiar łóżka do sypialni?
Agata Kurzańska
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To w niej szczególnie ważny jest komfort i warto poświęcić czas na wybór kluczowego mebla jakim jest łóżko. Sprawdź, jak to zrobić!

Łóżko małżeńskie a łóżko dla singla

Najmniejsze łóżka dla par mają zwykle powierzchnię 140 x 200 cm. Kluczowa w wyborze będzie szerokość i wysokość. Gdy bowiem mowa o długości, ta wynosi najczęściej około 200 centymetrów, co jest zadowalające dla większości par. Warto jednak przeanalizować nasz tryb snu, bo jeśli lubimy często zmieniać położenie, to zbyt małe łóżko może sprawić, że odbierzemy komfort snu naszemu partnerowi. Trzeba też wybrać wielkość łóżka adekwatną dla naszych gabarytów. 

W przypadku łóżek pojedynczych do najpopularniejszych rozmiarów można zaliczyć 80 cm x 200 cm. Musimy jednak zastanowić się, ile miejsca zajmujemy, jak często zmieniamy pozycję snu, bo to wszystko ma wpływ na komfort naszego snu.

Wygoda i praktyczność

Mówiąc o wyborze łóżka w ogóle, warto wybrać mebel, który zapewni nam swobodne poruszanie się po sypialni, a także nie będziemy mieć trudności w sprzątanie wokół łóżka.

Zajawka: Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, a łóżko to najważniejszy mebel. Jak dokonać najlepszego wyboru dla komfortu naszego snu?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie kolory postawić w pokoju dziecięcym?
Na jakie kolory postawić w pokoju dziecięcym?
Zastanawiasz się, jak właściwie dobrać kolory do dziecięcego pokoju? Podrzucamy kilka wskazówek, które ułatwią to zadanie.
Ostatnie wpisy