Dziecięcy pokój – jak nadać mu nowoczesności?

Dziecięcy pokój – jak nadać mu nowoczesności?
Aleksandra Michaliszyn
Pokój dziecięcy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzanie pokoju dziecięcego to z całą pewnością niemałe wyzwanie – w końcu pokój musi być nie tylko funkcjonalny, ale także podobać się Twojemu dorastającemu maluchowi. Chcesz nadać pokojowi swojego dziecka nieco nowoczesności? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Nowoczesne i minimalistyczne aranżacje świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Jak zaaranżować takie wnętrze, aby było także w pełni funkcjonalne? 

Nowoczesne meble do pokoju dla dziecka

Podstawą każdej aranżacji, również aranżacji pokoju dziecięcego, są oczywiście meble. Jednak jak je wybrać, aby były nowoczesne oraz w pełni funkcjonalne?

Przede wszystkim zrezygnuj ze wszystkich niepotrzebnych meblowych dodatków. Dzięki temu unikniesz chaosu, a pokój Twojego malucha będzie wydawał się znacznie bardziej uporządkowany. Pamiętaj także, że zbyt duża ilość mebli może okazać się dla dziecka zbyt przytłaczająca, co utrudni mu naukę i rozwijanie kreatywnych umiejętności. Warto więc postawić na minimalistyczne i nowoczesne meble o prostym kształcie, które będą najbardziej uniwersalną opcją. W pokoju musi się znaleźć przede wszystkim wygodne łóżko, odpowiednio duże biurko oraz szafa na ubrania i miejsce do przechowywania zabawek. Możesz także zdecydować się na dodatkowe miejsce do siedzenia – w tej roli genialnie sprawdzą się na przykład pufy piłki

Ściany w nowoczesnym wnętrzu

Jeśli chcesz nadać pokojowi dziecka nowoczesnego charakteru, koniecznie zadbaj także o ściany. Postaw na jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim odcienie bieli, jasnej szarości oraz beżu, które będą doskonałym fundamentem dla wszelkich dziecięcych dodatków i dekoracji. 

Możesz także zdecydować się na tapety. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz, aby pokój Twojego malucha miał wyjątkowy i indywidualny charakter. Fototapety dla dzieci mogą mieć różne wzory i kolory, dlatego też z pewnością uda Ci się znaleźć coś, co będzie jednocześnie nowoczesne, a także przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Piękne tapety do pokoju dla dziecka znajdziesz między innymi na stronie internetowej https://tapetyonline.pl/

Zadbaj o przestrzeń

Nowoczesne wnętrza są przede wszystkim pełne światła oraz przestrzeni. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego? 

Przede wszystkim dlatego, że takie wnętrza pobudzają kreatywność dziecka, a także znacząco zwiększają poziom jego koncentracji. Będzie to więc genialne rozwiązanie w szczególności dla dzieci, które chodzą już do szkoły. Ponadto w takim wnętrzu łatwiej jest utrzymać porządek. Aby zadbać o sporą ilość przestrzeni, możesz zdecydować się na szafy modułowe, które pomieszczą wszelkie dziecięce akcesoria.

Fot.: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*