Stolik kawowy – jaki wybrać?

Stolik kawowy – jaki wybrać?
Natalia Galus
Salon
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sposób wybrać odpowiedni stolik kawowy do salonu? Z jakich rozwiązań możemy skorzystać, wybierając odpowiednie wyposażenie jednego z urządzanych przez nas pomieszczeń? 

Aby podjąć najlepszą decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego stolika kawowego, warto na samym początku poznać ich najważniejsze rodzaje. Na co możesz więc obecnie liczyć? 

Kształt stolików kawowych 

Stoliki, które są zaprojektowane w kształcie koła, cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i walory estetyczne. To idealny wybór w przypadku poszukiwania uzupełnienia swojego zestawu krzeseł lub foteli w domu i biurze. W przypadku posiadania narożnika lub kanapy, dobrym wyborem będą stoliki kawowe kwadratowe i prostokątne.

Stolik kawowy – funkcjonalność

W przypadku poszukiwania odpowiedniego stolika, który pozwoli na uporządkowanie najpotrzebniejszych elementów, np. pilotów, warto zastanowić się nad inwestycją w stolik kawowy z dodatkową szufladą lub schowkiem. W ten sposób elegancki dodatek, który idealnie dopasujesz do stylu wystroju, stanie się również miejscem do przechowywania rzeczy.

Jeśli szukasz alternatyw dla zabudowanych schowków, ciekawym pomysłem, który wciąż proponuje dodatkową przestrzeń, jest stolik kawowy z półką. W ten sposób już zawsze możesz mieć pod ręką swoje ulubione czasopisma, książki i pozostałe elementy codziennego użytku, a przy tym zadbać o doskonałe utrzymanie porządku. 

Jedną z największych wad większości stolików kawowych jest ich niekorzystny wpływ na stan naszej podłogi. Wynika to z częstego przesuwania tych mebli i niewłaściwego zabezpieczenia powierzchni przed urazami mechanicznymi. Jeśli ze względów estetycznych nie zamierzasz wygospodarować przestrzeni na takie dodatki jak dywan, do salonu świetnie sprawdzi się stolik kawowy na kółkach. Jedynym minusem wykorzystywania tego rodzaju rozwiązań może okazać się ich zmniejszona stabilność, w szczególności jeśli w naszym gospodarstwie domowym mieszkają zwierzęta i małe dzieci.

Z jakich materiałów wykonywane są stoliki kawowe? 

W przypadku wyboru elementów wyposażenia, zwracamy uwagę nie tylko na kształt i funkcjonalność poszczególnych rozwiązań, ale również materiał, z jakiego zostały wykonane. Jedną z możliwości obecnie proponowanych przez producentów są stoliki kawowe z drewna. Do ich wykonania może być wykorzystane zarówno solidne drewno dębowe, jak również inne gatunki, które są dostępne w sklepach. 

Stoliki kawowe z drewna mają swoje zastosowanie w przypadku wystroju wnętrza w stylu skandynawskim. Wówczas mogą być uzupełnione o geometryczne i jasne dodatki, a ich kolorystyka pozostaje łagodna.

Alternatywą dla rozwiązań z drewna są stoliki kawowe z elementami szkła hartowanego. Ich wykończenie pozwala na dopasowanie zarówno do stylu modernistycznego, jak i eleganckiego stylu glamour. Do największych zalet tego rodzaju mebli należy przede wszystkim ich trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Niestety ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, mogą się porysować.

Poszukiwanie wymarzonego stolika kawowego wcale nie musi być skomplikowane. Pierwszym zadaniem, przed którym stoimy w trakcie poznawania dostępnych rozwiązań, jest jasne określenie naszych potrzeb. Ostateczny wybór powinien zależeć przede wszystkim od naszych preferencji, potrzeb oraz wymagań. Warto zwrócić uwagę na główne przeznaczenie danego stolika kawowego, a także styl, w jakim utrzymane są pozostałe elementy, które składają się na wyposażenie danego pomieszczenia. Dzięki temu możemy cieszyć się dobrym wyborem, a mebel, w jaki zainwestujemy, zostanie z nami na lata w nienagannej kondycji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik rodzica: Jak wybrać odpowiedni przewijak dla dziecka?
Poradnik rodzica: Jak wybrać odpowiedni przewijak dla dziecka?
Przewijaki dziecięce to podstawowe wyposażenie dla każdego rodzica małego dziecka. Przez pierwsze miesiące życia niemowlęta potrzebują wielokrotnego przewijania, dlatego wybór odpowiedniego przewijaka jest niezwykle ważny. W tym artykule przedstawimy kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru przewijaka.
Ostatnie wpisy