Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?
Brygida König
Salon
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarta kuchnia ma wiele zalet. Jednak projektanci wnętrz zalecają nawet umowne oddzielenie kuchni od salonu. Jak to zrobić? 

13 sposobów na oddzielenie kuchni od salonu

1. Stół

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w oddzieleniu kuchni od salonu jest stół z krzesłami. Dzięki temu część kuchenna stanie się jednocześnie jadalną, a salon jest miejscem wypoczynku. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zaaranżowanie wyspy połączonej ze stołem. Można wtedy uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą, a kuchnia jest  bardziej wyizolowana.

2. Wyspa à la bar

Wyspa à la bar jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu można zwiększyć miejsce do przechowywania. Blat wyspy bardzo często jest miejscem do spożywania i przyrządzania posiłków. Jest to świetne rozwiązanie dla osób niemających dzieci. Ozdobny barek może być punktem centralnym w kuchni.

3. Designerska ściana, której nie ma

W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzi się ściana składająca się ze stalowych ram wypełnionych szkłem. Taka zabudowa jest bardzo efektowna. Nadaje wnętrzu loftowego charakteru. Jeśli metraż jest mniejszy, to warto postawić tylko metalową konstrukcję.

4. Kredens retro

Wysokie meble są świetnym sposobem na szybkie podzielenie przestrzeni. W stylizowanych wnętrzach idealnie sprawdzą się kredensy, w których znajduje się dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli obawiasz się, że mebel przytłoczy pomieszczenie, to wybierz kredens z przeszkleniami.

5. Półwysep lub wyspa

Półwysep lub wyspa jest świetnym sposobem na oddzielenie wnętrza. Rozwiązanie to sprawdzi się tylko w przestrzennych wnętrzach.

6. Ażurowa ściana

Ażurowa przesłona jest bardzo ciekawym elementem aranżacyjnym, który sprowadzi się głównie w nowoczesnych wnętrzach. Prześwitujące przez nią światło potęguje efekt przestrzenności. Lekka konstrukcja jest świetnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń.

7. Ścianka działowa

Ścianka działowa z płyty kartonowo-gipsowej jest rozwiązaniem dedykowanym dla osób, które chcą mieć prywatność podczas gotowania. Jest to również wyraźny podział przestrzeni.

8. Niska ściana z mebli

Niska ściana z mebli jest kolejnym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu. Rozwiązanie to jest bardzo funkcjonalne – można zyskać miejsce do przechowywania.

9. Szklana ściana

Szklana ściana jest nowoczesnym rozwiązaniem, które nadaje wnętrzu lekkości. Odbija promienie słoneczne. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe. Tafla może być transparentna lub ze wzorami.

10. Ruchoma przesłona

Ruchoma przesłona jest rozwiązaniem dla tych osób, które w zależności od potrzeb chcą mieć dużą przestrzeń lub częściowo zakrytą.

11. Półki

Półki oddzielające kuchnię od salonu są dodatkowym miejscem do przechowywania. Stanowią również świetną przesłonę. 

12. Ruchome drzwi

Rozsuwane drzwi zamontowane na szynach są dobrym sposobem na szybką zmianę aranżacji. Taki element musi być dobrany kolorystycznie do całego pomieszczenia.

13. Kanapa i telewizor

Odpowiednie ustawienie kanapy pozwala na oddzielenie salonu od kuchni. Ten sposób jest bardzo często wykorzystywany w aranżacji wnętrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*