Jakie pokrycie dachowe warto wybrać?

Jakie pokrycie dachowe warto wybrać?
Artykuł sponsorowany
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Montaż pokrycia dachowego to ostatni etap budowy domu. Należy go dobrze przemyśleć, ponieważ rodzaj pokrycia będzie wpływał na komfort eksploatacji przez kolejne lata. Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania zróżnicowane pod kątem ceny, jakości i szybkości montażu. Warto zapoznać się z ofertą doświadczonej firmy dekarskiej i poprosić o pomoc w wyborze.

Zalety nowoczesnych blachodachówek

Do najczęściej spotykanych pokryć dachowych zaliczają się blachodachówki. To proste i szybkie w montażu pokrycie dachowe, które jest też niedrogie i łatwo dostępne. Transport blachodachówki na plac budowy nie jest trudny i nie wymaga specjalistycznych pojazdów. Żywotność blachodachówki zależy od jakości zastosowanej stali oraz rodzaju powłoki ochronnej. Może ona wynosić nawet 50 lat. Na rynku dostępne są blachodachówki modułowe, płaskie i panelowe. To estetyczne i trwałe pokrycie dachowe, które cieszy się uznaniem inwestorów budowlanych od wielu lat. Dachówki z blachy zabezpiecza się przed korozją przy pomocy specjalnych powłok.

Czy warto zdecydować się na okno dachowe?

Wykonanie okna dachowego pozwala lepiej doświetlić poddasze użytkowe. Powinni zająć się tym wykwalifikowani dekarze, których znaleźć można na https://www.dachkowalscy.pl/. Wybierając okno dachowe, należy przede wszystkim zastanowić się nad jego rozmiarem. Istotnym parametrem okna dachowego jest izolacja termiczna i akustyczna. Okna wyposażone w wygodne systemy otwierania i zamykania łatwo utrzymać w czystości. Decydując się na okno dachowe, można zaoszczędzić na oświetleniu i zapewnić światło słoneczne w ciągu dnia w dodatkowych pomieszczeniach ulokowanych na poddaszu. 

Właściwości termoizolacyjne – na co zwrócić uwagę?

Każdy inwestor budowlany musi zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną. To aspekt, który jest regulowany przez prawo budowlane. Ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość, przez co naturalnie kieruje się do góry. Izolacja termiczna dachu jest w stanie ograniczyć straty ciepła na poziomie od 10 do 25 procent, co wyraźnie przekłada się na rachunki. Do wykonania izolacji termicznej dachu wykorzystuje się wełnę mineralną, styropian lub pianę poliuretanową. Sposób termoizolacji dobiera się odpowiednio do budowy dachu i budżetu. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej można także wyciszyć dach wykonany na przykład z blachodachówki. Wybierając materiał termoizolacyjny należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak przewodnictwo cieplne. Ważne jest też wykonanie odpowiedniej wentylacji, jeśli materiał nie przepuszcza wody.

Fot.: Mario Ohibsky/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*