Salon w męskim stylu – inspiracje

Salon w męskim stylu – inspiracje
Marta Kozłowska
Salon
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wnętrze utrzymane w męskim stylu, w którym przebywać będą chciały również panie? Oczywiście, to możliwe. Na początku warto jednak zadać sobie podstawowe pytanie: w męskim, czyli w jakim? Co wyróżnia wnętrza urządzane przez panów? Bez jakich elementów nie wyobrażają sobie salonu? I na co trzeba zwrócić uwagę, planując właśnie takie wnętrze? Sprawdź z nami! 

Męski, czyli jaki? 

Kiedy pojawia się temat urządzania i aranżacji wnętrz, pierwszymi skojarzeniami są zawsze kobieca ekscytacja i męska obojętność. Okazuje się jednak, że nie ma nic bardziej mylnego. Również panowie mają swoje potrzeby i upodobania, które często dochodzą do głosu, kiedy postanawiają wyremontować swój dom lub zostają właścicielami mieszkania. Oczywiście nie można generalizować, bo bardzo często mężczyźni mają wiele do powiedzenia na temat wyglądu salonu bądź dzielonej z żoną sypialni. Na co zwracają uwagę, urządzając salon? Najważniejsze są przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Mężczyznom mniej zależy na wyglądzie i estetyce, ważniejsze są funkcje i pragmatyzm wyboru. Jakie są jeszcze elementy charakterystyczne męskiego stylu? Panowie lubią, gdy we wnętrzach znajdują się elementy skórzane, wykonane z drewna, ciemne, stonowane kolory, nowoczesne dodatki oraz gadżety, w tym te elektroniczne. 

<iframe src=”https://assets.pinterest.com/ext/embed.html?id=205687907970696199″ height=”359″ width=”345″ frameborder=”0″ scrolling=”no” ></iframe>

Kolory i materiały

Jak już wspominaliśmy, mężczyźni lubią we wnętrzach ciemne kolory. Panowie doceniają butelkową zieleń, kobalt, czerń, ale również szarości i – co zaskakujące – biel i klasyczne beże. 

W kwestii materiałów można powiedzieć, że bliskie im są te stereotypowe, z którymi każdy prawdziwy mężczyzna powinien obcować, a więc ich wybór padnie raczej na skórzaną kanapę aniżeli welurową sofę. Na podłodze zobaczymy drewniany parkiet, zamiast wykładziny czy puszystego dywanu. Często można również spotkać kamienne, granitowe blaty lub parapety. Na ścianach zaś goszczą u nich surowe cegły, nadające charakteru. Materiały te uchodzą za podstawowe i pozwalają wyczarować proste i minimalistyczne aranżacje.

Bez jakich elementów nie ma mowy o męskim salonie? 

Są elementy, bez których żaden mężczyzna nie wyobraża sobie salonu, w którym miałby spędzać znaczną część swojego wolnego czasu. Przede wszystkim jest to wygodna kanapa, do której w komplecie może znajdować się fotel. Często wybór pada na modne, skórzane propozycje. 

Mocowanie na telewizor bądź szafka, na której będzie mógł stać wraz z kinem domowym bądź konsolą. Mężczyźni uwielbiają spędzać czas wolny, patrząc w ekran podczas oglądania seriali, filmów, sportu bądź grania. Dlatego odpowiednia szafka, która pozwoli schować plątaninę kabli, dodatkowe pady bądź gry, jest niczym typowy must-have w męskim salonie. 

Duże i wygodne biurko doceniło wielu mężczyzn zwłaszcza w trakcie pracy zdalnej w czasie pandemii. To doskonały mebel, w którym można schować wszystkie potrzebne dokumenty, rozłożyć się z laptopem lub ustawić porządnego peceta i dwa monitory. Dlatego jeśli wstawiamy biurko – to często im większe, tym lepsze, najlepiej drewniane bądź w ciemnym kolorze. Również tu ważne jest miejsce na schowanie kabli, ładowarek, miejsce na drukarkę czy router. Nie wolno także zapominać o wygodnym krześle. Z pewnością jest wielu panów, którzy najchętniej kupiliby prawdziwy fotel gamingowy w czerwonym bądź granatowym kolorze. 

Zegar to mały detal, który większość mężczyzn naprawdę ceni, zwłaszcza jeśli ma on intrygującą gadżeciarską formę.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*