Aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania

Aranżacja tarasu – praktyczne rozwiązania
Magdalena Gawior
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wykońcenie taarasu to rzecz, którą wiele osób zostawia na koniec. Czasami chodzi o kwestie finansowe, a czasami o czas. Jeśli chcesz szybciej wprowadzić się do swojego nowego domu, z pewnością możesz odłożyć aranżację tarasu na kolejny sezon – nie warto jednak zbyt długo zaniedbywać tej kwestii, ponieważ taras może być naprawdę świetnym miejscem do wypoczynku (zwłaszcza latem lub wczesną jesienią).

Jakim drewnem wykończyć taras?

Deski tarasowe mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna. Popularnym w ostatnich czasach rozwiązaniem jest stosowanie tych wykonanych z drewna iglastego, na przykład sosny lub modrzewia. Takie deski charakteryzują się naturalnym, nieco surowym wyglądem, stosunkowo jasnym kolorem oraz dość niską ceną. Alternatywą może być wykończenie tarasu deskami z drewna egzotycznego, które wykazują wysoką trwałość i są niezwykle estetyczne. Do drewna egzotycznego należy czerwonawa, solidna massaranduba, jasna, twarda garapa oraz trwałe, naturalne bangkirai. Jeszcze innym materiałem mogą stać się kompozytowe deski, które wciąż są pewną innowacją na rynku. Ich zaletą jest ekologiczna produkcja i atrakcyjny desing. Oczywiście, warto pamiętać, że niezależnie od tego, na jakie drewno się zdecydujesz, jako wykończenie tarasu będzie ono narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak wysokie i niskie temepratury, wilgoć, opady czy promienie słoneczne. Żeby zapobiec uszkodzeniu lub wyblaknięciu drewna, warto odpowiednio je zaimpregnować.

Zapewnij sobie prywatność

Taras to miejsce relaksu. Możesz tam spędzić wolne popołudnie lub ciepły, jesienny wieczór, czytając książkę lub oglądając ulubiony serial. A jednak, żeby było to możliwe, musisz zadbać o swoją prywatność – w końcu niewiele osób lubi wypoczywać pod czujnym wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Być może teraz nie wydaje Ci się to priorytetem, ale swoją prywatną przestrzeń naprawdę warto chronić, a pomóc w tym mogą pergole tarasowe lub drewniane ścianki z bluszczem. Aranżacja uwzględniająca pergolę lub ściankę wcale nie musi być ciężka ani przytłaczająca. Oczywiście, istotny jest wybór konretnego modelu i pasującej do Twojego stylu estetyki. Być może wolisz postawić na nowoczesne, szklane przesłony, a może lepiej do Ciebie pasują drewniane, delikatne ścianki w stylu rustykalnym? Wybierz to, z czym będziesz czuł się najlepiej, a dla pewności wykonaj (nawet prowizoryczny) projekt tarasu przed ostatecznym zakupem!

Jakie meble tarasowe są naprawdę praktyczne?

Ostatnim krokiem aranżacji tarasu jest wybór mebli oraz dekoracji. Jeśli chcesz postawić na praktyczność, musisz brać pod uwagę warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Oczywiście, materiałowe elementy, takie jak kapy czy poduszki, zawsze możesz zabrać do domu po wieczorze na tarasie, ale co z kanapami czy fotelami? W tym przypadku istnieje kilka rozwiązań. Możesz wybrać meble bez elementów miękkich, na których będziesz mógł położyć koc czy poduszki i nadal cieszyć się wysokim komfortem. Innym rozwiązaniem jest dokupienie specjalnych, chroniących przez wodą i wilgocią pokrowców na meble, jednak musisz liczyć się z dodatkowym czasem poświęcanym na ich zakładanie i zdejmowanie. Jeszcze innym pomysłem może być zadaszenie tarasu i ustawienie pergoli w taki sposób, by osłaniała miejsce, w którym stoją meble. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Nasim Didar

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszy salon meblowy?
Jak wybrać najlepszy salon meblowy?
Aby mieć pewność, że zakupione meble spełnią swoje zadania w prawidłowy sposób, warto korzystać wyłącznie z renomowanych salonów meblowych. W jaki sposób można jednak je rozpoznać?
Ostatnie wpisy