Jaki odkurzacz dla alergika wybrać?

Jaki odkurzacz dla alergika wybrać?
Wiktoria Florek
Salon
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na alergię oraz astmę chorują zarówno dzieci, jak i dorośli. Kurz i obecnie w nim roztocza mogą nasilać objawy choroby, dlatego tak ważne jest częste odkurzanie. Jak jednak wybrać najlepszy odkurzacz dla alergika?

Na co zwrócić uwagę?

Zwykły odkurzacz nie sprawdzi się w domu alergika. Zamiast tego warto wybrać taki, który spełnia rygorystyczne wymogi i zalicza się do klasy reemisji A. Oznacza to, że gromadzi szkodliwe cząsteczki alergenów oraz zanieczyszczeń w swoim wnętrzu. Dzięki temu nie rozprasza ich w powietrzu. Oprócz tego powinien być wyposażony w filtry, które ochraniają silnik przed zanieczyszczeniem oraz oczyszczają powietrze, które wydostaje się z odkurzacza na zewnątrz. Najskuteczniejszymi filtrami są filtry HEPA oraz filtry wodne.

Dodatkowe funkcje

Poza filtrem i klasą reemisji warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje (np. pranie dywanów), poziom głośności, wymieniane końcówki, zasięg pracy, pojemność odkurzacza, rodzaj zasilania czy możliwość regulacji siły ssania i możliwość odkurzania pod meblami albo w innych trudno dostępnych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łazienka dla seniora – jakie udogodnienia powinny się w niej znaleźć?
Łazienka dla seniora – jakie udogodnienia powinny się w niej znaleźć?
Przed Tobą remont łazienki babci lub dziadka? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, projektując to pomieszczenie.
Ostatnie wpisy