Pralnia – jak przechowywać w niej rzeczy?

Pralnia – jak przechowywać w niej rzeczy?
Klaudia Tomaszewska
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osobna pralnia w mieszkaniu lub domu to marzenie wielu osób. Dzięki takiemu specjalnie wydzielonemu miejscu można wygodnie uprać rzeczy, a także przechować detergenty oraz niektóre tekstylia.

Jeśli przygotowujesz się do zaaranżowania tego miejsca, warto odpowiednio rozplanować półki oraz miejsce na pralkę i suszarkę, wówczas wykorzystasz je w pełni, a do tego będzie naprawdę estetycznie się prezentować. Jak zatem przechowywać rzeczy w pralni?

Jak zaaranżować idealną pralnię?

Zacznijmy od tego, że odpowiednio zaaranżowania pralnia daje naprawdę dużo możliwości. Nawet jeśli miejsce, które jest na nią wyznaczone, nie jest zbyt duże. Aby była funkcjonalna, ważne, aby zadbać przede wszystkim o miejsce na pralkę i suszarkę automatyczną. Koniecznie w wersji dwóch osobnych urządzeń AGD. Maszyny 2w1 z reguły nie są zbyt żywotne, a często bywają wadliwe.

Do tego w pralni powinna być także przestrzeń do przechowywania detergentów do prania. Najlepiej w większej ilości. Sporo osób korzysta z promocji i kupuje np. 4 duże płyny, które trzeba później gdzieś ustawić. W zależności od tego, czy korzystasz z orzechów do prania, czy może z kapsułek, powinny się one znaleźć dosyć wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt. 

To jednak nie wszystko, dobrze zaaranżowana przestrzeń przewiduje także miejsce na tekstylia, takie jak ręczniki czy pościel, które dobrze żeby miały swoje osobne półki. Dzięki temu zawsze, w razie potrzeby będziesz mógł je wyciągnąć, bez przeszukiwania szafy. Warto również znaleźć wąskie miejsce na deskę do prasowania. Wiele osób tak konstruuje szafy, że mają one dodatkowo jedną zamknięta ale długą przestrzeń, w której znajduje się właśnie deska. Nie zapomnij również o żelazku, które możesz po prostu ustawić wygodnie na półce. Najważniejsze, aby mieć wszystko pod ręką.

Rozmieszczenie przedmiotów użytkowych w pralni

Pralnia to miejsce, które musi odznaczać się funkcjonalnością. Najlepiej zatem już wcześniej rozplanować sobie ustawienie poszczególnych przedmiotów. Zacznijmy od pralki i suszarki. Warto wykorzystać meble do zabudowy, które pozwolą Ci na umieszczenie wszystkich rzeczy w należytym porządku. Zatem sprzęt AGD możesz umieścić jeden na drugim. Aby były one stabilne, mocuje się je do specjalnej dzielącej półki, dzięki temu podczas pracy żadne z nich nie spadnie. W następnej szafce umieść półki, najlepiej od samej góry, jednak o różnych rozmiarach, tak aby można w nich było również ustawić wysokie i duże butelki z płynem do płukania i zmiękczania tkanin. Warto też wykorzystać koszyczki, w których możesz schować orzechy piorące lub kapsułki. Pamiętaj, jednak aby nie wyjmować ich z opakowania i trzymać z dala od dzieci.

Takie ułożenie wprowadzi do tego miejsca harmonię, a do tego sprawi, że będziesz mógł wygodnie korzystać z pralki. Nie zapomnij jednak o koszu do prania. Ten również możesz schować w szafce. W tym przypadku masz dwie alternatywy, albo zakupić szafkę z wymierzonym koszem, albo dopasować do niej własny pojemnik. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca, możesz także ustawić dwa pojemniki, jeden na ciemne, a drugi na jasne ubrania.

Po przeciwnej stronie zadbaj o półki, na których możesz umieścić pościel, ręczniki i inne tekstylia. Do tego obok z pewnością znajdzie się miejsce na deskę do prasowania. Dzięki takiej aranżacji pralni będziesz mógł z niej wygodnie korzystać, a do tego rzeczy nie będą się kurzyć, bo będą schowane w szafie.

Zdjęcie główne: Pixabay/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*