Pokój dla fana piłki nożnej – jak urządzić? Inspiracje

Pokój dla fana piłki nożnej – jak urządzić? Inspiracje
Klaudia Tomaszewska
Pokój dziecięcy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pokoje dziecięce rządzą się własnymi prawami. Zwłaszcza jeśli mówimy o pomieszczeniach dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. One wiedzą już, czego chcą, czym się interesują i często mają swoje zdanie. 

Zazwyczaj chłopcy wybierają pokój w stylu piłkarskim, a dziewczynki ze zwierzętami w roli głównej. Skupmy się tym razem na pokoju dla fana piłki nożnej. Wiecie jak go urządzić?

Piłka na pierwszy miejscu

W pokoju zachowanym w piłkarskim stylu musi znaleźć się kilka elementów – jednym z nich jest motyw piłki, a drugim kolor zielony, biały i czarny. Do tego najlepiej, jeśli pojawi się piłkarz, którego podziwia mały lokator. Oto kilka piłkarskich inspiracji.

Z murawą w roli głównej

Piłka nożna kojarzy się oczywiście z boiskiem. Ten motyw można doskonale wykorzystać w pokoju dziecięcym. Są dwa sposoby – dywan, na którym rozgrywać można mini mecze w piłkę lub fototapeta na suficie. Jedno i drugie rozwiązanie robi duże wrażenie. Producenci zadbali o to, by elementy te były idealnym odzwierciedleniem prawdziwego boiska piłkarskiego.

Wygodny puf w kształcie piłki

Doskonałym dopełnieniem pokoju małego piłkarza jest po prostu motyw piłki. Można go wykorzystać i zrobić doskonały kącik do relaksu. Puf w kształcie piłki jest nie tylko wygodny i praktyczny, ale z pewnością spodoba się każdemu amatorowi piłkarskich rozgrywek.

Łóżko z motywem piłkarskim

Centralnym punktem pokoju dziecięcego jest łóżko. To na nim rozgrywa się wiele zabaw, a do tego rodzą się najpiękniejsze senne marzenia. Można je zaaranżować tak, że młody fan sportu będzie czuł się w nim jak na boisku piłkarskim. Wystarczy nabyć pościel, najlepiej w odcieniach zieleni, z motywem piłki. Dołóż do tego poduszki ozdobne, wyglądem przypominające piłkę.

Idealnym uzupełnieniem będzie nietypowy zagłówek. Na ścianę za łóżkiem przyczepić można bramkę piłkarską. Można ją wykonać samodzielnie – wystarczy siatka, kawałki drewna i farba – lub nabyć w sklepie.

Piłkarskie lampki i lampeczki

Aby nadać pomieszczeniu klimatu, dołożyć można elementy świetlne w kształcie piłki. Do wyboru są lampki nocne, żyrandole, lampki na biurko, a nawet małe kuleczki na baterie. Taka ozdoba może znaleźć swoje miejsce na półce lub w kąciku do relaksu.

Fototapety z piłkarzami

Twoje dziecko nie mówi o nikim innym, tylko o swoim idolu z boiska? Zrób mu niespodziankę. Zamów personalizowaną fototapetę z jego ulubionym piłkarzem, najlepiej w ciekawej pozie np. podczas strzelania gola z półobrotu. Ważne, żeby pokrywała ona całą ścianę, dopiero wówczas efekt będzie piorunujący. Taką fototapetę można dodatkowo podświetlić diodami umieszczonymi na suficie.

Piłka – krzesło do biurka

Obrotowe krzesło do biurka może mieć różne motywy. Ważne, żeby było oczywiście wygodne, ale do tego może być również ładne. Właśnie takie jest krzesło na kółkach w kształcie piłki.

Dodatki z motywem ulubionej drużyny

Pojemnik na przybory szkolne, mata ochronna na biurko, dywanik pod nogi – wszystkie te elementy mogą zawierać logo lub barwy ulubionej drużyny piłkarskiej dziecka. Z pewnością takie dodatki sprawią radość i będą się świetnie prezentować w pokoju piłkarza.

Zdjęcie główne: Victoria_Borodinova/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści płynące z wynajmu serwisowanych biur dla rozwoju Twojego biznesu
Korzyści płynące z wynajmu serwisowanych biur dla rozwoju Twojego biznesu
Odkryj, jak korzystanie z serwisowanych biur może obudzić pełny potencjał Twojego biznesu. Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach i zaletach, które przekonają Cię do wynajmu miejsca pracy.
Ostatnie wpisy