Jak zaaranżować lustro w sypialni?

Jak zaaranżować lustro w sypialni?
Klaudia Tomaszewska
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W sypialni lustro odgrywa ważną rolę, warto je jednak odpowiednio zaaranżować. W każdej przestrzeni sprawdzi się oczywiście inny kształt i wielkość lustra, Wszystko zależy od rozmiarów sypialni oraz od rozstawienia poszczególnych mebli. Nie zapomnij także o stylu, w jakim zachowany został pokój. Inne lustro pasować będzie do stylu industrialnego, a inne do klimatu glamour. Zatem jak ciekawie zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem lustra?

Lustro w sypialni – gdzie je zamocować?

Wnętrza, w których znajdują się lustra, są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale również wydają się optycznie większe. Należy jednak zachować pełną spójność, która sprawi, że pokój będzie wspaniale się prezentował. Możesz przebierać między wersjami mocowanymi na ścianie, a także tymi, które są integralną częścią szafy lub toaletki. Świetnie prezentują się także wolnostojące modele, które można dowolnie przestawiać, a które nadają ciekawy wyraz sypialni.

W przypadku wykończenia, wersji jest jeszcze więcej. Na rynku bez trudu znajdziesz ciekawe kształty, zdobienia i rozmiary. Każde z nich sprawdzi się w innym pokoju. Najpopularniejszym miejscem do zamontowania lustra jest ściana nad łóżkiem. To tam z reguły znajduje się prostokątne albo jajowate lustro, które sprawia, że łóżko będzie wyjątkowo wyglądało. Możesz także umieścić je naprzeciwko łóżka, a wówczas pokój będzie wydawał się większy. 

Natomiast lustra na szafie najlepiej prezentują się naprzeciwko okna. To dzięki nim pokój będzie optycznie większy. Możesz także zakupić toaletkę, na której znajduje się duże lustro. Najlepiej będzie ją ustawić przy oknie, dzięki temu światło dzienne sprawi, że bez trudu wykonasz wszystkie czynności podczas makijażu.

Dobierz klimat lustra do stylu pomieszczenia

Ważnym aspektem będzie dopasowanie lustra do klimatu, jaki zachowany został w danym pomieszczeniu. Zatem inne modele sprawdzą się we wnętrzu industrialnym, a inne w pokojach o klimacie glamour. Zacznijmy od tego, że w nowoczesnych pomieszczeniach można postawić na wyjątkowe kształty, takie jak te o nieregularnych bokach. Wówczas najlepiej wyglądać będą w wersji pionowej, którą można zamocować obok szafy.

Nie zapomnij także o podświetleniu, aby sprawić, że lustro stanie się bardziej intrygujące, warto wykorzystać taśmy ledowe, które mocuje się na ramie lustra. Możesz je podświetlać na różne kolory, co również zwiększy atrakcyjność tego pomieszczenia. Natomiast lustra w wersji glamour to takie, które pięknie się błyszczą, z reguły zawierają także plastikowe zdobienia przypominające kryształki. Wspaniale wyglądać będą także rozwiązania wykonane ze złota.

Do industrialnych wnętrz poleca się natomiast modele w ciężkiej, minimalistycznej ramie, które bezpośrednio nawiązują do surowego stylu. Tak zaaranżowane wnętrze, ze spójnymi lustrami z pewnością będzie się wydawało pełniejsze i bardziej funkcjonalne.

Zdj. główne: Minh Pham/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w restauracyjnej kuchni?
Co powinno znaleźć się w restauracyjnej kuchni?
Chcesz otworzyć lokal gastronomiczny? Zobacz, w co musisz wyposażyć swoją kuchnię restauracyjną.
Ostatnie wpisy