Sypialnia w stylu loftowym – przykładowe aranżacje

Sypialnia w stylu loftowym – przykładowe aranżacje
Aleksandra Nowak
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loftowy zdecydowanie zdobył serca wielu. Można śmiało stwierdzić, że uwielbiany od lat skandynawski wystrój wnętrz znalazł silnego konkurenta. Loft nie jest może tak przytulny, ale trzeba przyznać, że daje pole do eksperymentowania. Z pewnością pokochają go amatorzy nieszablonowych rozwiązań i eksperymentów w aranżacji wnętrz. Czy da się zatem urządzić ciepłą sypialnię w stylu loft? Udowadniamy, że tak!

Skąd wziął się styl loftowy?

Jego początki sięgają lat 60. XX wieku, kiedy to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na panujący kryzys zaczęli wynajmować dawne fabryki i hale produkcyjne, by przerobić je na lokale mieszkalne. Nikomu nie przeszkadzały wówczas zwisające ze ścian kable czy wiszące luzem żarówki bez kloszy. Ten prowizoryczny stan przerodził się w styl, który dziś ma rzesze miłośników, a do urządzenia mieszkania a’la loft, nie potrzeba wcale wysokich ścian i metalowych rur na suficie. Wszystko jest kwestią aranżacji!

Sypialnia w stylu loftowym – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu industrialnym naprawdę może być przytulna! Istnieje kilka trików, które pomogą urządzeniu jej modnie, ale i ciepło. Warto pamiętać, że loft to przede wszystkim surowe materiały – cegła, beton, drewno, metal. Jak połączyć je w sypialni?

Nie trzeba spać w surowych murach, żeby cieszyć się widokiem cegły na ścianie. W marketach budowlanych bez trudu dostaniemy gotowe płytki z imitacją naturalnych cegiełek – bez obaw, wyglądają naprawdę naturalnie. Dla nieco bardziej wymagających polecamy prawdziwe cegły, pochodzące na przykład z rozbiórki starych budynków. W sypialni loftowej mogą służyć jako dekoracja jednej ze ścian – świetnie sprawdzą się za łóżkiem. Innym pomysłem na wezgłowie ją stare surowe deski – możemy je zalakierować i przykleić do ściany klejem montażowym. Drewno jednak z pewnością znajdzie się w sypialni za sprawą mebli.

Obecnie wielu producentów w odpowiedzi na duże zainteresowanie stylem industrialnym posiada w sprzedaży łóżka, szafy czy stoliki nocne, które łączą ze sobą drewno z metalem. Miłośnicy rękodzieła mają tu pole do popisu – kawałek drewna i odpowiednio grubych drutów czy metalowych rurek wystarczą, żeby stworzyć mebel samodzielnie. Taki własnoręcznie wykonany element wystroju wnętrza z pewnością doda mu charakteru. Warto też wspomnieć tu o betonie architektonicznym, również bardzo popularnym ostatnimi czasy, za sprawą stylu loftowego właśnie.

Nie musimy bać się, że w sypialni będzie zbyt chłodny – czerwień cegiełek i naturalny wygląd drewna z pewnością ocieplą pomieszczenie. W sprzedaży znajdziemy zarówno farby imitujące wygląd i strukturę betonu, jak i gotowe panele, które możemy zamontować na powierzchni ściany.

Mała sypialnia w stylu loft

Wydawać by się mogło, że jeśli mamy do dyspozycji małe pomieszczenie, styl industrialny okaże się dla niego zbyt przytłaczający. Nic bardziej mylnego! Mimo że jego siła tkwi w mocnych akcentach, nic nie stoi na przeszkodzie, by małą sypialnię w stylu loftowym zaaranżować w ten sposób. Wnętrze warto dodatkowo oświetlić, powiesić lampę na przykład nad łóżkiem czy w ścianie. Wspomniane akcenty z cegły czy betonu można przemycić do pomieszczenia w niewielkiej ilości. Cegła nie musi znajdować się na całej ścianie – będzie za to ciekawie zdobić jej fragment. Metalowe nogi drewnianej nocnej szafki czy żyrandol z żarówek luźno wiszących na kablach to zaledwie kilka elementów wystroju, które zebrane w całość stworzą niepowtarzalne wnętrze.

Styl loftowy może być motywem przewodnim wystroju całego mieszkania lub pomysłem na urządzenie jednego z pomieszczeń. Industrialna sypialnia to pomysł nie tylko dla odważnych. Możemy przemycić do niej tyle elementów w stylu loft, ile zechcemy. Taki pokój wcale nie musi – choć oczywiście może – być tak chłodny, jak nowojorskie wnętrza drugiej połowy ubiegłego wieku. Wszystko tak naprawdę leży w gestii właścicieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni – przegląd technologii i zalet płyt gazowych
Jak wybrać idealne rozwiązanie do nowoczesnej kuchni – przegląd technologii i zalet płyt gazowych
Odkryj możliwości, jakie niesie nowoczesna kuchnia. Zrozum technologie i korzyści płyt gazowych, aby dokonać najlepszego wyboru dla swojej kuchni.
Ostatnie wpisy