Wanna czy prysznic? Mamy odpowiedź: wanna z funkcją prysznica

Wanna czy prysznic? Mamy odpowiedź: wanna z funkcją prysznica
Brygida König
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób staje przed trudnym wyborem, co zamontować w swojej łazience: wannę czy prysznic? Jeśli nie możesz dojść w tej kwestii do porozumienia z innymi domownikami, to wybierz rozwiązanie 2 w 1, czyli wannę z funkcją prysznica.

Wanna z prysznicem, czyli najlepszy kompromis

Szybki prysznic i długa romantyczna kąpiel – każdy chciałby mieć oba rozwiązania w domu. W małych łazienkach najczęściej montowany jest prysznic. Jeśli wymiary łazienki na to pozwalają, to warto zdecydować się na wannę z funkcją prysznica.

Sposoby łączenia wanny z prysznicem

Istnieje kilka sposobów na połączenie wanny z prysznicem. Najprostszą i najtańszą metodą jest montaż zasłony prysznicowej. Wystarczy tylko zamontować specjalny drążek i na nim powiesić zasłonę prysznicową. Szeroki wybór relingów i zasłon pozwoli dopasować je do wnętrza. Zasłona prysznicowa jest tanim i mało eleganckim rozwiązaniem.

Wanna z parawanem jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Parawan jest montowany do ściany za pomocą specjalnych profili. Jego wielkość może być dostosowana do indywidualnych potrzeb, może być jedno-, dwu- lub trzyczęściowy. Niektóre modele montowane są na stałe i dzięki temu mogą pełnić funkcję szczelnej ścianki. Powierzchnia parawanów jest łatwa do czyszczenia i występuje w wielu wersjach kolorystycznych.

Nowoczesne połączenia wanny z prysznicem

  • wanna z kabiną – jest to rozwiązanie, w którym kabina jest rodzajem nadstawki zintegrowanej z wanną. Wielu producentów proponuje wanno-prysznic z drzwiami;
  • wolnostojąca wanna otoczona parawanem z każdej strony – rozwiązanie to sprawdzi się, tylko w dużych łazienkach;
  • wanna z prysznicem – klasyczny brodzik został zastąpiony wanną. W tym rozwiązaniu można znaleźć szereg dodatkowych udogodnień np.: hydromasaż.

Zalety wanny z funkcją prysznica

  • elastyczność podczas kąpieli,
  • świetne rozwiązanie do małych łazienek – zajmuje mało miejsca,
  • nowoczesny wygląd.

Wady wanny z prysznicem

  • trudna do utrzymania w czystości;
  • montaż – najczęściej trzeba kuć ściany, co nie zawsze jest możliwe lub opłacalne;
  • cena – zintegrowane wanny z prysznicem, to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W jakich łazienkach najlepiej sprawdzi się wanna z funkcją prysznica?

Wanna z funkcją prysznica sprawdzi się w każdej łazience. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie do małych łazienek dzięki funkcjonalności i oszczędności miejsca.

Jeśli łazienka jest duża, to można zamontować wannę i prysznic oddzielnie lub zdecydować się na nowoczesną wannę z prysznicem – z wyższej półki cenowej.

Wanna z funkcją prysznica sprawdzi się na poddaszu, ponieważ pomieszczenie to ma skosy, które utrudniają montaż klasycznej kabiny.

Jaka wanna z funkcją prysznica jest najlepsza?

Wybór modelu wanny z prysznicem jest uwarunkowany głównie wymiarami łazienki. Gdy łazienka jest mała lub wąska, to najlepiej sprawdzi się wanna narożna zamontowana przy samej ścianie.

Wanna otwierana z prysznicem swoim wyglądem przypomina zwykłą wannę, lecz ma osłonę prysznicową, dzięki której można wziąć prysznic na stojąco.

Nowoczesne wanny z prysznicem mają przezroczyste drzwiczki, które idealnie wpasowują się w styl skandynawski, nowoczesny oraz minimalistyczny.

Inspiracje łazienkowe wanny z funkcją prysznica

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eksploracja różnych stylów i wzorów uchwytów do mebli – jak wybrać idealne dla twojego domu
Eksploracja różnych stylów i wzorów uchwytów do mebli – jak wybrać idealne dla twojego domu
Przyjrzyjmy się różnorodności stylów i wzorów uchwytów do mebli, oraz jak zdecydować się na ten najlepszy, który podkreśli charakter twojego domu i spełni jego funkcje.
Ostatnie wpisy