Jaki kolor kostki brukowej wybrać? Trendy 2021

Jaki kolor kostki brukowej wybrać? Trendy 2021
Paula Kowalczyk
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa jest materiałem chętnie wybieranym w budownictwie ze względu na swoją wytrzymałość. To też odpowiednia ozdoba do Twojego ogrodu ze względu na swoją funkcjonalność i estetyczny wygląd. Czym się kierować przy wyborze koloru kostki brukowej?

Wybór koloru kostki brukowej zależy od wizji całej przestrzeni i pomysłu na jej zagospodarowanie. Różne wzory i wymyślne aplikacje znajdą zastosowanie jako element dekoracyjny wokół Twojego domu. Śmiało możesz łączyć elementy w różnych kształtach i popuścić wodze fantazji!

Kolor kostki brukowej

Uniwersalnym kolorem kostki będą odcienie szarości. Klasyczna kostka bez widocznych zdobień będzie elementem bazowym to stworzenia wzorów. Sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych. Szarości śmiało możesz łączyć ze wszystkimi kolorami. Najlepiej jednak wyglądają w kompozycji z granatem.

Kostka brukowa w odcieniach brązów jest niezaprzeczalnie jedną z najchętniej wybieranych opcji. Na rynku znajdziesz oferty z gładkim wykończeniem lub klasyczne. Podjazd wykonany w takim stylu będzie świetnie się prezentował z tarasem wyłożonym kostką  brukową w tonach jaśniejszych. Brązy będą spoiwem kompozycyjnym pomiędzy Twoim ogrodem, gdzie przeważa zieleń i brąz a ścieżką do ogrodu. Przestrzeń wygląda na schludną i harmonijną po zastosowaniu barwy ceglastej. Pomyśl o tym, by kolor kostki współgrał z odcieniem elewacji.

Kostka brukowa w jasnych barwach optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że teren wygląda na schludny i elegancki. Dobrze sprawdzi się w kompozycji z ciemnymi barwami o gładkiej fakturze.

Kolor żółty jest idealnym wyborem, gdy chcesz we wzór wkomponować czerwienie, brązy i barwy leżące o jeden odcień dalej na kole barw. Ciepłe barwy będą zawsze dobrze wyglądały w zestawieniu z ciepłymi, ta sama zasada dotyczy chłodnych kolorów, typu granat czy szary.

Topowym produktem roku 2021 jest kostka brukowa w kolorze grafitu. Najchętniej wybierana przez właścicieli ze względu na jej funkcjonalność. Przede wszystkim nie widać na niej zabrudzeń, co jest dużym plusem ze względu na specyfikę tworzywa. Używając jasnych barw trzeba liczyć się z tym, że kolor szybko straci świeżość. Pomyśl o aranżacji w postaci efektownego wzoru, który będzie utrzymany w minimalistycznym stylu.

Minimalizm w klasycznym stylu

Właściciele niechętnie decydują się na dużą ilość dodatków, jeśli chodzi o urządzanie domu. Zwracają się w stronę klasyki, minimalizmu i elegancji. Takie właśnie są kostki brukowe o różnych strukturach i kształtach. W 2021 często decydowano się na brązy i pomarańcze, które fantastycznie komponują się z zielenią. Ostatni sezon obfity był w kostki przypominające beton, szczególnie w dużych rozmiarach. Jeśli decydujesz się na dodanie innego koloru, niech drugi odcień będzie tylko elementem dekoracyjnym, wyłożonym np. na krawędziach posesji, lub wzorem w środku.

Wybór kostki w jednym kolorze wygląda zbyć industrialnie przy dużych domach typu willa. Najlepiej prezentuje się połączenie kostki jednolitej z innym kolorem, który pełni funkcję dekoracyjną.

iframe src=”https://assets.pinterest.com/ext/embed.html?id=338614465706547381″ height=”330″ width=”345″ frameborder=”0″ scrolling=”no” >

Odcienie brązów będą dobrze komponowały się z aplikacją w kolorze kontrastującym, leżącym naprzeciwko w palecie barw. Należy pamiętać, aby ilość kolorów na podwórku nie przytłoczyła piękna domu i zieleni panującej wokół. Dekoracje wyglądają bardzo elegancko w kolorach naturalnych. Polecamy poradzić się projektanta, który umiejętnie pomoże Ci w doborze wzorów i koloru.

Poza typowymi rozwiązaniami możesz zaszaleć, umieszczając na podjeździe kostkę w wyrazistych kolorach, takich jak błękity czy fiolety. Na rynku znajdziesz też propozycje wykonania imitujące drewno. To rozwiązanie dla osób lubiących wyzwania i stylową awangardę.

Kostka brukowa a elewacja domu

Możesz zdecydować się na jednakowy kolor elewacji i kostki brukowej. Większe wrażenie jednak zrobi połączenie jasnej barwy domu z ciemną tonacją nawierzchni. Dostępne są również opcje wielokolorowe. Pamiętaj jednak, by nie przytłoczyć posesji dużą ilością dodatków. Warto kierować się kolorami otaczającej zieleni i stylem panującym w altanie czy ogrodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Wiktoria 17.11.2021

    Jest mnóstwo ładnych wzorów teraz, u mnie kładliśmy lata temu kosktę, taka klasyka bo nie bylo pomysłu i czekamy aż się popsuje i zabrudzi a ona nic haha specjalnie nam to chyba robi i nie wiem w takim razie kiedy ją zmienimy skoro tak sie trzyma hah. Kolor mamy szary ale brązy faktycznie ładnie wyglądają

Rekomendowane
Ścianki przesuwne do biura – jak wybrać i zastosować w swoim biurze?
Ścianki przesuwne do biura – jak wybrać i zastosować w swoim biurze?
W tym artykule dowiesz się, dlaczego ścianki przesuwne są tak atrakcyjnym wyborem do biura oraz jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy.
Ostatnie wpisy