Domowe centrum dowodzenia. Wyspa kuchenna

Domowe centrum dowodzenia. Wyspa kuchenna
Bartosz Promiński
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwotnie wyspy kuchenne miały formę drewnianych stołów. Te wczesne wyspy zapewniały kucharzom dodatkową przestrzeń potrzebną do przygotowywania posiłków, a także stały się nieformalnymi miejscami do spożywania posiłków.

Dzisiejsze wyspy kuchenne stały się bardziej integralną częścią ogólnego projektu kuchni i są one niemal konieczne. Mogą być tworzone przy użyciu tych samych materiałów, co wybrane szafki bazowe i blaty lub można zastosować eklektyczną modę.

Dzięki wyspie zapewnisz sobie dodatkowe miejsce

Jeśli w Twojej kuchni brakuje miejsca do przechowywania, wyspa kuchenna może rozwiązać ten problem. Dzięki opcji zamontowania dodatkowych szuflad, wysuwanych półek i szafek wyspa jest przedłużeniem istniejącej zabudowy. Czy kiedykolwiek myślałeś, że nie masz wystarczająco dużo miejsca na kosze do recyklingu? Pod wyspą kuchenną jest dużo dostępnej przestrzeni. 

Wyspa kuchenna jest idealna dla dzieci

Niezależnie od tego, czy jest to czas na odrabianie lekcji, czy też przygotowywanie kolacji, wyspa kuchenna to świetne miejsce, w którym dzieci mogą spędzać czas. 

Dodatkowe miejsca siedzące

Wyspa kuchenna może służyć jako nieformalna jadalnia dla dzieci lub w ogóle dodatkowe miejsce do siedzenia podczas jakichkolwiek wydarzeń rodzinnych. Możliwość kontaktu z rodziną lub gośćmi jest zawsze atutem podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Nawet jeśli Twoja kuchnia jest mała, przedłużenie blatu do sąsiedniego pomieszczenia może działać jak wyspa. 

Ruchoma wyspa kuchenna zwiększa wszechstronność

Ruchoma wyspa kuchenna oferuje więcej miejsca, gdy Ty i Twoi znajomi chcecie ugotować posiłek, a każda osoba zajmuje się przygotowaniem go w innej części kuchni. Po zakończeniu posiłku odsuń wyspę kuchenną, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Ruchome kuchnie są idealne do mniejszych pomieszczeń.

Umieść dodatkowe przybory kuchenne na swojej wyspie

W większych kuchniach możliwość dodania zlewozmywaków i dodatkowej powierzchni do gotowania to sposób na uczynienie kuchni bardziej funkcjonalną i użyteczną. Ponieważ większe kuchnie mają dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, opcje są nieograniczone. Dodaj okap nad kuchenką/grillem, a Twoja wyspa stanie się głównym ośrodkiem gotowania i rozrywki.

Dostępne materiały dla wyspy są nieograniczone

Niezależnie od tego, czy używasz swojej wyspy do celów użytkowych, czy też chcesz, aby wyspa była głównym elementem kuchni, ważny powinien być dla Ciebie blat. Jeśli problemem jest koszt, rozważ laminat z tworzywa sztucznego lub wykończenie z litej powierzchni. W przypadku wydatków na średnim poziomie należy rozważyć wyższe gatunki litych powierzchni lub barwionego betonu. Na wyższej półce znajdują się granit i niestandardowe odmiany drewna egzotycznego. Odwiedź sklep z blatami, aby znaleźć inspirację lub przejrzyj magazyn o kuchniach. 

Jeśli uważasz, że wyspa kuchenna jest niepotrzebna, masz teraz uzasadnione powody, dla których warto zainwestować w taką modernizację. Od miejsca do przechowywania po dodatkowe siedzenia – każdy dom pokocha wszechstronność, jaką oferuje wyspa.

Zdj. główne: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*