Sposoby na utrzymywanie czystości w biurze

Sposoby na utrzymywanie czystości w biurze
Kinga Sobczak
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrzymanie porządku w przestrzeni biurowej jest bardzo ważne. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, dbanie o czystość w biurze jest kluczowe. Radzimy, jak dbać o ład i porządek w przestrzeni biurowej.

Biurka

Bałagan w biurze to nie tylko podłoga czy kosze na śmieci. Często na biurkach znajduje się cała masa dokumentów czy notatek, które również są bałaganem. Pierwszym krokiem powinno być posegregowanie tych rzeczy i zostawienie w zasięgu wzroku tylko tego, co jest aktualnie potrzebne. Na biurku znajdować się powinien laptop, długopis i dokumenty czy notatnik, który jest w danej chwili niezbędny.

Ważne jest również to, żeby nie jeść przy biurku służącym do pracy. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na utrzymanie porządku w biurze. Pracownicy powinni także ograniczyć do minimum ilość prywatnych rzeczy ustawianych na biurku. Miło jest móc postawić w służbowej przestrzeni zdjęcie rodziny czy szczęśliwą figurkę, ale zbyt duża ilość takich bibelotów nie sprzyja utrzymywaniu czystości w przestrzeni biurowej.

Regularne sprzątanie

Sprzątanie biura powinno odbywać się codziennie albo co drugi dzień. Najlepiej jest to robić, używając profesjonalnych środków czyszczących. Te można znaleźć na przykład na stronie https://greenmadam.pl/. Regularne sprzątanie sprawi, że będą to tylko drobne porządki, a nie czasochłonne sprzątanie. Wystarczy codziennie odkurzyć i umyć podłogi, toalety i wytrzeć blaty oraz inne powierzchnie płaskie. Dzięki temu biuro zawsze będzie czyste i, co ważne, bezpieczne dla pracowników.

Meble biurowe i inne akcesoria

Z racji tego, że w biurach znajdują się duże ilości dokumentów i różnych akcesoriów, to niezbędne jest umieszczenie tam odpowiednich mebli. W biurkach powinny być pojemne szuflady, do których pracownicy mogą włożyć wszelkie akcesoria, jak długopisy, zszywacze itp. Warto również zamontować wieszaki, ponieważ trzymanie ubrań na oparciach krzeseł nie wygląda zbyt estetycznie.

W przypadku biur kolejną istotną kwestią jest okablowanie. Jeśli tylko to możliwe, powinno się zminimalizować ilość kabli. Oznacza to, że komputery stacjonarne warto zastąpić laptopami, a telefony komórkami. Jeśli chodzi o kosze na śmieci, dobrze jest zredukować ich ilość do jednego kosza na obszar i zrezygnować z umieszczania ich przy każdym biurku. Dodatkowo, warto używać pojemników pozwalających segregowanie na bieżąco odpadów.

W biurach nie może zabraknąć również segregatorów i teczek, które pozwolą dokładnie posegregować wszelką dokumentację. Każdy z nich najlepiej jest odpowiednio oznaczyć, na przykład z pomocą etykiet.

Firmowa kuchnia

Nie tylko na stanowiskach pracy powinien panować porządek. Często pracownicy przed rozpoczęciem dnia pracy robią sobie kawę. Może się wydawać, że wygląd kuchni nie ma wpływu na jakość pracy, ale wygląd dalszego otoczenia również ma znaczenie.

Profesjonalne sprzątanie

Jeśli o porządek dbają pracownicy, warto korzystać z profesjonalnych preparatów i urządzeń. Pozwoli to jak najlepiej posprzątać przestrzeń biurową. Na stronie https://pureco.pl/ dostępne są liczne maszyny sprzątające, akcesoria i środki.

Dużą oszczędnością czasu i gwarancją dobrze posprzątanego biura może okazać się korzystanie z usług profesjonalnych firm sprzątających. W większych miastach znajdują się firmy, które specjalizują się w sprzątaniu powierzchni biurowych. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w większych firmach. Podczas wybierania takiej firmy należy zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie pracowników oraz to, jakie firma posiada zaplecze techniczne. Istotne są także opinie na temat usług danego przedsiębiorcy.

Zdj. główne: Campaign Creators/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać solidnie wykonane bramy wjazdowe dla twojej posesji?
Jak wybrać solidnie wykonane bramy wjazdowe dla twojej posesji?
Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci wybrać najlepsze bramy wjazdowe dopasowane do stylu twojej posesji. Dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru, by zwiększyć bezpieczeństwo i estetykę domu.
Ostatnie wpisy