Pamiątki z wakacji – sposoby na ich przechowywanie

Pamiątki z wakacji – sposoby na ich przechowywanie
Aleksandra Tabak
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdego miejsca, w którym spędziliśmy udane wakacje, mamy ochotę przywieźć charakterystyczną pamiątkę, z którą łączyć będziemy miłe wspomnienia z podróży. Z czasem jednak może pojawić się problem – gdzie i jak je przechowywać? Oto kilka pomysłów na to, jak go rozwiązać.

Z wakacyjnych podróży chętnie przywozimy ze sobą symboliczną cząstkę miejsca, które odwiedziliśmy. Unikalne ozdoby, przedmioty z regionalnym wzorem, magnesy, figurki, muszelki czy niespotykane kamienie – pamiątki z wakacji mogą mieć różną postać. Wszystkie łączy jedno – wspomnienia. To je chcemy wraz z pamiątkami zatrzymać, dlatego najchętniej wyeksponowalibyśmy wszystkie tak, aby w każdej chwili mieć możliwość do nich wrócić. 

Z czasem jednak zwyczajnie może zabraknąć nam na to miejsca. Co wówczas robimy z zachowanymi pamiątkami? Wrzucamy do pudełka i odkładamy na strych? Przekonaj się, że są inne sposoby!

1. Kolaż 3D na ścianie

Z wakacyjnych pamiątek możemy stworzyć unikalny kolaż 3D i umieścić go w ramce lub w gablotce na ścianie. To świetny pomysł na wyeksponowanie przywiezionych z podróży drobiazgów.

Miejsca na ścianach zazwyczaj zostaje nam więcej niż w szufladach czy na półkach – możemy je dobrze zagospodarować, ozdabiając je pamiątkami z wakacji. W takim kolażu mogą znaleźć się najróżniejsze przedmioty – od zdjęć, przez muszelki, po figurki i kamyki. Stworzymy w ten sposób wyjątkowy kolaż wspomnień!

2. Album z wakacyjnymi pamiątkami

Dobrym pomysłem na przechowywanie niektórych pamiątek z wakacji jest stworzenie specjalnego albumu, w którym umieszczać będziemy najróżniejsze drobiazgi przywiezione z podróży. Nie chodzi tylko o zdjęcia – w takim albumie mogą znaleźć się widokówki, bilety z odwiedzonych muzeów, fragmenty mapy czy inne drobiazgi. Album z pamiątkami może odtworzyć historię naszych wakacji.

3. Ozdobna skrzynka z pamiątkami

Dla wakacyjnych pamiątek możemy przygotować ozdobną skrzynkę – sama w sobie będzie stanowić dekorację, a w środku znajdą się nasze wyjątkowe upominki. Pojemnik możemy też ozdobić samodzielnie przy pomocy pamiątek z podróży, oklejając ją widokówkami, mapami czy muszelkami. To doskonały pomysł na stworzenie wyjątkowego miejsca dla przywiezionych z wakacji drobiazgów.

4. Słoik wspomnień

Kolejnym sposobem na sprytne przechowywanie pamiątek jest umieszczenie ich w słoikach lub innych zamykanych szklanych naczyniach. Stworzymy w ten sposób wyjątkową dekorację, która będzie niczym kapsuła czasu – mogą znaleźć się w niej najróżniejsze pamiątki z wakacji, przywodzące na myśl miłe wspomnienia. Piasek z greckiej plaży, muszelki znad Bałtyku, miniatura Krzywej Wieży w Pizie czy ozdobny kamień z Tureckiej Riwiery – wyjątkowe pamiątki umieszczone w szklanym naczyniu będą unikalną dekoracją.

5. Specjalne miejsca na ekspozycję

Jeżeli jesteśmy zapalonymi podróżnikami i kolekcjonerami w jednym, możemy potrzebować znacznie więcej miejsca do przechowywania pamiątek. Wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się wydzielenie specjalnej przestrzeni w domu i przeznaczenie jej tylko dla pamiątek z podróży. Może to być gablotka, półka, konsolka czy komoda – ze zgromadzonych pamiątek stworzymy wówczas efektowną ekspozycję.

Przeczytaj też: https://roomstour.pl/zobacz-trendy/fotel-muszelka-w-nowoczesnej-odslonie-zobacz-inspiracje/

Zdjęcie główne: Leah Kelley/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Miedziane baterie kuchenne – czy warto?
Miedziane baterie kuchenne – czy warto?
Nie wiesz, jaki rodzaj baterii wybrać do kuchni? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na te miedziane.
Ostatnie wpisy