Wanna i prysznic w jednym – jak to urządzić?

Wanna i prysznic w jednym – jak to urządzić?
Brygida König
Łazienka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna i prysznic w jednym jest to świetny kompromis dla osób, które lubią długie wieczorne kąpiele i szybkie poranne prysznice. Jakie są sposoby na urządzenie wanny z prysznicem? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Jakie są wady tego rozwiązania?

7 sposobów na połączenie wanny z prysznicem

1. Wanna ze szklanym parawanem

Szklany parawan pasuje do każdego stylu łazienki, optycznie ją powiększa i chroni przed zachlapaniem podczas kąpieli pod prysznicem. Szklany parawan może być zamontowany „na sztywno” (bez możliwości odchylania) lub może być otwierany dwustronnie. Takie rozwiązanie pozwala na wydzielenie przestrzeni kąpielowej w łazience.

2. Wyraźnie zaznaczony parawan nawannowy

Parawan nawannowy może tworzyć spójną całość z resztą łazienki. Dlatego powinien być dostosowany do niej kolorystycznie. Mocniejsze kolory ram parawanu nawannowego podkreślają dominującą funkcję przestrzeni kąpielowej w łazience.

3. Kabina prysznicowa walk-in z wanną

Połączenie kabiny walk-in z wanną jest nowatorskim rozwiązaniem. Niskie wejście oraz blokada hamująca przepływ wody są jego głównymi zaletami. Taka kabina jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

4. Wanna wolnostojąca z prysznicem

W dużych łazienkach nie trzeba montować wanny i prysznica osobno. Wystarczy zamontować panel natryskowy na ścianie i umieścić pod nim wannę wolnostojącą, która otoczona będzie parawanem z przezroczystego szkła. Dzięki temu podczas brania prysznica można uniknąć zachlapania łazienki.

5. Zasłona prysznicowa

Wielu dekoratorów wnętrz poleca zasłony prysznicowe jako sposób na szybkie i ekonomiczne urządzenie wanny i prysznica w jednym. Taka zasłona wieszana jest na ozdobnym metalowym drążku. Warto zakupić zasłonę z modnym designem, który nada łazience niepowtarzalnego charakteru.

6. Narożna wanna z prysznicem

Wanna narożna z panelem natryskowym jest nietuzinkowym rozwiązaniem, w którym nie ma potrzeby stosowania parawanu. Dzięki dużym gabarytom wanny, łazienka nie jest zachlapywana podczas brania prysznica.

7. Wanna w przestrzeni prysznicowej

Jeśli w łazience jest dużo przestrzeni, to można umiejscowić wannę w przestrzeni prysznicowej. Dzięki temu strefa kąpielowa jest jednoznacznie wyznaczona. Ten sposób dedykowany jest dla osób preferujących ekstrawaganckie i nietuzinkowe rozwiązania.

Wanna z prysznicem – funkcjonalne rozwiązanie

Wanna z prysznicem jest idealna dla osób, które chcą mieć w domu wannę i prysznic, lecz mają za mało miejsca, aby postawić je osobno. Szyby kabiny prysznicowej mogą znajdować się tylko w jednej części wanny lub otaczać ją na około. Gdy szyby znajdują się tylko w jednej części wanny, to najczęściej jest ona w tym miejscu poszerzona, dzięki temu można swobodnie korzystać z prysznica. Szyby prysznicowe połączone są z wanną za pomocą niewielkich łączników lub stalowych profili, które nie rzucają się w oczy. Kształt kabiny zależny jest od kształtu wanny. Wanna połączona z prysznicem może mieć kształt:

  • przyścienny,
  • narożny,
  • wolno stojący.

W modelach całkowicie zabudowanych, drzwi od kabiny są przesuwane, a w częściowo zabudowanych dominują drzwi rozwierane.

Zalety tego rozwiązania

Zalet wanny i prysznica w jednym jest bardzo wiele. Jednak najważniejszymi z nich są:

  • zażegnanie konfliktu między domownikami;
  • oszczędność miejsca – jest to rozwiązanie korzystne zwłaszcza w małych łazienkach;
  • świetne rozwiązanie dla małych dzieci i osób starszych;
  • bardzo estetyczny i nowoczesny wygląd.

Wada tego rozwiązania

Jedyną wadą tego rozwiązania jest cena. Najprostsze modele kosztują kilka tysięcy złotych.

Luksusowa wersja wanny z prysznicem

W najbardziej luksusowych modelach wanno-pryszniców wbudowana jest opcja domowego spa, czyli hydromasaż, masaż podwodny, aromaterapia. Rozwiązanie te wzbogacone są o elektronicznie sterowany panel oraz radio CD z głośnikami, oświetleniem LED i wentylator. Cena luksusowych wersji wanny z prysznicem waha się od 6 do 36 tys. zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*