Czarna kuchnia – kwintesencja elegancji czy kicz?

Czarna kuchnia – kwintesencja elegancji czy kicz?
Brygida König
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czarna kuchnia jest coraz popularniejsza. Prezentuje się bardzo elegancko zwłaszcza w połączeniu z drewnem. 

Czy czarna kuchnia jest praktyczna?

Czarna kuchnia prezentuje się bardzo stylowo, lecz na frontach bardzo szybko widać zabrudzenia. Zwłaszcza jeśli są to meble na wysoki połysk. Kamień jest bardzo widoczny na czarnej armaturze, dlatego taką kuchnię należy sprzątać regularnie.

Jeśli nie chcesz, aby brud był widoczny na frontach, to wybierz matowe wykończenie. Prezentuje się one równie ekskluzywnie.

Czarna kuchnia – do jakiego wnętrza?

Czarna kuchnia najlepiej pasuje do wnętrz w stylu nowoczesnym lub loftowym. Taka kuchnia sprawdzi się również w stylu kolonialnym lub retro. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie dodatki. Warto pamiętać, że czerń pomniejsza optycznie przestrzeń. 

Jakie dodatki do czarnej kuchni?

Czerń najlepiej prezentuje się w połączeniu z drewnem. Dzięki takim elementom wnętrze staje się przytulniejsze. Jeśli lubisz biel, to warto zdecydować się na połączenie bieli z czernią. To połączenie idealnie sprawdzi się w stylu nowoczesnym i pop art.

W czarnej kuchni najlepiej prezentują się zielone dodatki, które ożywiają przestrzeń. Do tej barwy idealnie pasują dodatki w złotym, różowym i srebrnym kolorze. Złote dodatki sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bardzo luksusowo. 

Wady i zalety czarnej kuchenni 

Czarna kuchnia pasuje tylko do dużych i przestronnych wnętrz. Barwa ta zmniejsza optycznie wnętrze, dlatego może przytłoczyć pomieszczenie. Czerń w kuchni jest synonimem luksusu w ekstrawaganckim wydaniu. Błyszczące fronty nadają wnętrzu głębi, lecz widać na nich nawet najmniejszy brud.

Czy warto zdecydować się na czarną kuchnię?

Czarna kuchnia jest jednym z popularniejszych trendów wnętrzarskich. Takie pomieszczenie prezentuje się bardzo elegancko. Najczęściej wybierane są czarne meble i czarne AGD. Dzięki temu kuchnia prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Ciekawym rozwiązaniem jest czarna podłoga w kuchni. Do klasycznych wnętrz warto wybrać panele lub czarne kafelki. Do nowoczesnych i loftowych wnętrz najlepiej pasuje czarny beton.

Jeśli nie chcesz, aby ten kolor zdominował wnętrze, to zdecyduj się tylko na czarne akcenty np. czarne płytki i uchwyty do szafek.

Czarna kuchnia inspiracje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*