Fotel muszelka w nowoczesnej odsłonie – zobacz inspiracje

Fotel muszelka w nowoczesnej odsłonie – zobacz inspiracje
Agata Kurzańska
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotel muszelka w nowoczesnej odsłonie – zobacz inspiracje

Wygodny fotel to podstawa każdego salonu, miejsce na odpoczynek po pracy lub popołudnie przed telewizorem. Dzisiaj możesz zapoznać się z aktualnymi trendami, czyli fotelem muszelka w nowoczesnym stylu.

Historia

Ten model fotela został po raz pierwszy opisany w latach osiemdziesiątych przez autorkę Carę Greenberg specjalizującą się w designie lat pięćdziesiątych. Mid-century modern to nazwa stylu reprezentowanego między innymi przez ten rodzaj fotela. Należą do niego meble i dekoracje charakterystyczne dla projektów wywodzących z okresu pomiędzy 1945 a 1960 rokiem. Lata 60. w designie przyniosły rozwiązań  pogranicza futuryzmu, do którego częściowo wpisywał się właśnie wyżej wspomniany mebel.  

W Polsce można było dostrzec zainteresowanie zachodnimi trendami jednak ich dostępność była mocno ograniczona. 

Inspiracje

Aktualnie na rynku można znaleźć tysiące motywów foteli, jednak jeden model cieszy się szczególną popularnością. Fotel muszelka może być dopełnieniem wnętrza w stylu glamour, retro albo dekoracyjnym dodatkiem do prostego, minimalistycznego wnętrza. Nietuzinkowy kształt to nie jedyna zaleta takiego mebla. Jest przede wszystkim bardzo wygodny. Jednak najlepiej przekonać się o tym samemu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie oświetlenie do pokoju dziecięcego wybrać?
Jakie oświetlenie do pokoju dziecięcego wybrać?
Chcesz zmienić oświetlenie w dziecięcym pokoju? Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy wybieraniu lampy do pokoju dziecka.
Ostatnie wpisy