Urządzenia do nowoczesnych kuchni – podpowiadamy, co warto mieć

Urządzenia do nowoczesnych kuchni – podpowiadamy, co warto mieć
Aleksandra Michaliszyn
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Trendy w aranżacji wnętrz są nadzwyczaj różnorodne, również te kuchenne. Przy odrobinie chęci i określonym budżecie możesz sprawić, że także Twoja kuchnia nabierze nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Podpowiadamy jak to zrobić.

Odpowiedni sprzęt AGD

Aby nadać modernistycznego charakteru Twojej kuchni, wystarczy, że wybierzesz odpowiednie sprzęty oraz kolorystykę wnętrza. Producenci wychodzą Ci naprzeciw, dlatego też na sklepowych pólkach znajdziesz wiele nowoczesnych AGD o prostym i minimalistycznym designie oraz dużej funkcjonalności. Co więc wybrać?

Kuchenka oraz lodówka

Kuchenka i lodówka to dwa główne miejsca w kuchni. To przy kuchence w końcu spędzasz najwięcej czasu, przygotowując posiłki. Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była nowoczesna, to taką też kuchenkę powinieneś wybrać. Możesz też zdecydować się na płytę grzewczą lub indukcyjną, która jeszcze mocnej podkreśli modernistyczny i minimalistyczny charakter wnętrza, oszczędzając przy tym sporo cennego miejsca. Jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni Ci duży komfort korzystania z kuchni. Inną propozycją są także piece elektryczne. Jeśli zaś chodzi o lodówkę, to warto zrezygnować z klasycznej na rzecz srebra lub czerni. Kolory te wprowadzą bardziej nowoczesny charakter do Twojej kuchni. Dobrze sprawdzi się również wybór lodówki do zabudowy. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie działał bez zarzutów, to koniecznie sprawdź stronę https://czesciagd.pl/kuchnie-amica-elementy-palnikow-amica-c-20_3856_3864.html . Aby osiągnąć maksimum funkcjonalności i wygody, warto także pamiętać, że kuchenka lub płyta, lodówka oraz zlewozmywak powinny ułożyć się w kształt trójkąta.

Zlew 

Innym ważnym miejscem, na które warto zwrócić uwagę przy aranżacji kuchni o nowoczesnym charakterze, jest zlew. Nie musi być zwykły i nudny. Aby nadać mu ciekawy design, wystarczy, że zmienisz baterię. Dla nowoczesnego charakteru wnętrza idealna będzie bateria kuchenna czarna lub szara. Te kolory to wręcz synonim modernistycznej kuchni.  Niestety ich wadą jest trudność w utrzymaniu czystości. Jednak nie jest to nie możliwe i również granitowe czarne zlewozmywaki mogą lśnić czystością. Wystarczy, że będziesz czyścić swój zlew octem.  Ma on bowiem wiele właściwości dezynfekujących i czyszczących, a co najważniejsze jest w stanie rozpuścić wapń, który powoduje białe zacieki, szczególnie widoczne na czarnych powierzchniach. 

Drobne AGD

Drobne AGD może jest nie tylko niezwykle przydatne i tak naprawdę niezbędne w kuchni, ale także może mieć funkcję dekoracyjną. Na przykład ekspres do kawy, który możesz wbudować w szafkę lub po prostu postawić na blacie, nada Twojej kuchni bardziej eleganckiego charakteru. Pamiętaj jednak, żeby wybierać sprzęt zbliżony do siebie estetyką i pasujący do mebli, aby uniknąć rozgardiaszu estetycznego. Możesz zdecydować się też na zakup całego kompletu, choć jest to rozwiązanie droższe niż samodzielne kompletowanie sprzętu. Przy doborze urządzeń warto także kierować się prostą zasadą – jeśli masz jasne podłogi w kuchni, to zdecyduj się na jasny sprzęt, jeśli zaś Twoje podłogi są ciemne, to również sprzęt powinien być ciemniejszy. Pozwoli to uniknąć kontrastów, które nie zawsze wyglądają dobrze.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*