Jak pomalować pokój? Inspiracje

Jak pomalować pokój? Inspiracje
Klaudia Tomaszewska
Salon
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie pokoju może się okazać świetną zabawą, ale i formą wyrazu artystycznego. Ściany w mieszkaniu nie muszą być już nudne, wystarczy przelać swoją malarską wizję na ich powierzchnię! Oto kreatywne sposoby na zmianę koloru ścian w Twoim domu!

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Ta opcja jest jedną z najłatwiejszych. Połączenie dwóch wariantów kolorystycznych w jednym pomieszczeniu. Co najlepsze, nie wymaga ona specjalnych zdolności manualnych. Wystarczy zamiast jednego koloru farby, użyć dwóch. Warto pamiętać, że w zależności od koloru, jaki wybierzesz, możesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Doskonały rezultat można uzyskać, malując np. wnękę mocniejszym kolorem. Barwy dobieraj dowolnie, jednak jeśli brakuje Ci konkretnej inspiracji, możesz skorzystać z połączeń, które występują na obrazach czy w naturze.

Jak pomalować salon – inspiracje

Sufit w kolorze

Nie tylko ściany mogą przybrać odważne barwy. Nowym trendem jest pozostawianie ścian białych, a uwydatnianie sufitu. Patent ten sprawdzi się, zwłaszcza gdy jesteś posiadaczem mieszkania z wysokimi sufitami. W przypadku małych pomieszczeń ta opcja raczej nie będzie wyglądała korzystnie.

Wzory geometryczne

Geometryczne akcenty to trend, który wykorzystywany jest przy aranżacji wnętrz już od kilku sezonów. Dobrze wyglądać będą ściany, na których znajdują się różne figury. Dla urozmaicenia można je również rozdzielić przy użyciu konturu lub sprawić, że będą na siebie nachodzić. Co do koloru może być on zdecydowany, aby odróżniać się od reszty pokoju.

Kolory pokoi – inspiracje

Efekt ombre

Jak kreatywnie pomalować ściany? Zastosuj ombre, które już od dłuższego czasu sprowadza się w branży beauty. Przechodzenie kolorów od ciemnych do jasnych warto rozpocząć od sufitu, a skończyć na dole. Do wyboru są w zasadzie wszystkie kolory tęczy. Metoda ta sprawdzi się głównie w pokoju dziecięcym.

Powrót do przeszłości – lamperia

Wiele osób kojarzy lamperię ze szkoły lub klatki schodowej. Namalowana farbą olejną miała chronić ściany przed zabrudzeniami. Dzisiaj powraca i jest naprawdę bardzo modna. Przybrać może postaci, które tylko Ci się zamarzą, a co najlepsze, pozwala skorygować ewentualne dysproporcje pomieszczenia. Zastosowanie farb lateksowych ułatwi czyszczenie.

Poziome i pionowe pasy

Pasy wykonane z farby mogą poszerzyć lub wysmuklić pokój. Malowanie pasów to kolejny sprawdzony pomysł na wykończenie ścian w pokoju. Jednak opcja ta wymaga masy cierpliwości. Linie, które będziesz malować, muszą być osobno wyznaczone. Do wyboru są dwa warianty – pasy nieregularne lub symetryczne.

Pokój, kolory, inspiracje – zaplanowane smugi

Marzą Ci się ściany jak z obrazu? Oto pomysł: zamaszystymi ruchami nakładaj farbę, połącz kilka kontrastujących ze sobą kolorów, na przykład pomarańczowy, błękitny i żółty. Możesz również zrobić delikatniejsze wzory, wystarczy, że z szerokiego pędzla wytniesz kępki, tak aby powstał kształt zbliżony do widelca. Zamocz pędzel i maluj nim ściany w pionie lub poziomie, następnie zmień kolor. Uzyskasz w ten sposób bardzo ciekawą kompozycję kolorystyczną.

Przeczytaj też: https://roomstour.pl/salon/dekoracje-z-wikliny-na-sciane-w-salonie-nasze-propozycje/

Zdjęcie główne: Ivan Samkov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wąż świetlny LED – odkryj nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne do Twojego domu!
Wąż świetlny LED – odkryj nowoczesne rozwiązanie dekoracyjne do Twojego domu!
Wąż świetlny LED to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych elementów dekoracyjnych, których używa się do oświetlenia i dekoracji różnego rodzaju wnętrz. W ostatnich latach stał się bardzo popularny wśród osób szukających nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych, ponieważ pozwala na uzyskanie ciepłego, przyjemnego oświetlenia, które doda charakteru i stylu każdemu pomieszczeniu. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat węża świetlnego LED i dlaczego warto go wykorzystać w swoim domu
Ostatnie wpisy