Meble przydatne w magazynie – które wybrać?

Meble przydatne w magazynie – które wybrać?
Klaudia Tomaszewska
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio urządzony i zorganizowany magazyn może przełożyć się nie tylko na właściwą organizację, porządek, ale również na efektywność pracy. Dlatego też jego aranżację warto zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych. Szczegółowe pomiary i dobrej jakości meble to inwestycja na lata.

Wyposażenie magazynu – niezbędniki

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu – niezależnie od tego, czy przechowywane są w nim produkty firmy, czy też prywatne przedmioty – są regały do magazynów, które nie tylko ułatwiają organizację pomieszczenia, ale dzięki nim można wykorzystać maksimum metrażu pomieszczenia. Regały do magazynu, poza tym, że muszą być dopasowane do wymiarów pomieszczenia, to muszą również spełnić kolejny warunek – być odpowiednio wybrane pod ciężar, jaki będzie umieszczany na półkach regału.

Rodzaje regałów do magazynu

Regały do magazynu dzieli się nie tylko ze względu na wymiary, materiał, z jakiego są wykonane czy cenę. Jednym z najbardziej znanych rozwiązań są regały metalowe sklep dodas.pl, które świetnie sprawdzą się w nawet niewielkich pomieszczeniach. Regały metalowe można podzielić na regały paletowe, półkowe ocynkowane lub przemysłowe, regały do garażu oraz na opony.

Jednym z często wybieranych regałów do magazynu są regały paletowe – sklep dodas.pl. Główną zaletą regałów paletowych jest ich uniwersalność oraz bezpośredni dostęp do przechowywanych produktów. Regały paletowe wykonywane są z najlepszych materiałów, które zapewniają im stabilną konstrukcję.

Regały paletowe dzieli się na: regały rzędowe, przepływowe, przesuwne oraz wjezdne. Regały paletowe przesuwne to najlepszy wybór, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz w magazynach o mniejszym metrażu. Regały paletowe przepływowe sprawdzą się przy przechowywaniu produktów z krótkim terminem ważności.

Regały do garażu – dlaczego warto je wybrać?

Regały garażowe – sklep dodas.pl ułatwiają przechowywanie opon, narzędzi i akcesoriów do samochodu nie będzie już problemem, a całe pomieszczenie będzie świetnie uporządkowane. W asortymencie sklepu można znaleźć regały na opony, które występują w wersji startowej i modułowej, które umożliwiają ewentualne dokupienie dodatkowego segmentu na opony. Do regałów garażowych można dokupić specjalne pojemniki na narzędzia.

Organizacja i przechowywanie w magazynie

Poza wyborem odpowiednich regałów do magazynu warto rozważyć również zakup pojemników plastikowych. W ofercie sklepu wyróżnia się pojemniki w najbardziej popularnych rozmiarach. Pojemniki plastikowe transportowe wykonywane są z polipropylenu, dzięki czemu są odporne na zmienne temperatury. Wzmocnione boki i dno zapewniają im stabilną konstrukcję. Pojemniki wzbogacone są również o uchwyty, co znacznie ułatwia ich transport. Ponadto są kompatybilne z paletami typu Euro.

Pojemniki można uzupełnić o specjalne przykrywy, które wyposażone są w trwałe zawiasy. Przykrywki odpowiednio zabezpieczają przewożone produkty przed zmianami temperatur, ale również przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Fot.: Mediocre Studio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Brak pomysłu na ciekawe wykończenie mieszkania? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz!
Brak pomysłu na ciekawe wykończenie mieszkania? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz!
Remont w mieszkaniu zwykle ma na celu wprowadzenie rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Niemniej jednak bardzo istotnym aspektem jest też ciekawe wykończenie wnętrz, które pozwoli dodać im charakteru. W przypadku braku pomysłów własnych, warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta. 
Ostatnie wpisy