Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego
Marta Kozłowska
Pokój dziecięcy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszedł czas na przygotowanie pokoju dla dziecka, a może Twojemu maluchowi znudził się obecny wygląd jego królestwa? W takim czy innym wypadku warto się zastanowić, w jaki sposób ozdobić przestrzeń i sprawić, by była jeszcze bardziej przyjazna i bliska światowi malucha. Świetnym pomysłem mogą się okazać naklejki na ścianę! Oto garść inspiracji prosto z dziecięcych pokojów! 

Naklejki ścienne do pokoju dziecka – jakie wybrać? 

W ostatnim czasie naklejki na ściany stały się hitem aranżacji wnętrz, choć trzeba przyznać, że królują przede wszystkim w pokojach dziecięcych i to właśnie dla najmłodszych znajdziemy chyba najszerszą ofertę. Każdemu rodzicowi zależy przede wszystkim, żeby jego dziecko czuło się w swoim pokoju dobrze i bezpiecznie. Na to wpływa wiele cech, w tym przytulność. Niestety nie zawsze za ładne i przytulne wnętrze możemy uznać pokój z pustymi ścianami pomalowanymi na jednolity kolor. Nie ma się co oszukiwać, naklejki to zarazem najprostsze i jedno z tańszych rozwiązań na udekorowanie pokoju malucha, które zupełnie odmieni wnętrze. Możliwości jest wiele. Możemy postawić na pojedyncze naklejki bądź zaszaleć i wybrać całe zestawy bogate w różnorodne elementy, tworzące na ścianie jakąś historię. Istnieje również szeroki wachlarz rozmiarów, kształtów i kolorów. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zalety naklejek ściennych

Podstawową zaletą naklejek ściennych jest bez wątpienia ich walor dekoracyjny. Co więcej, ich stosunek jakości do ceny jest odpowiedni i już za kilka złotych zupełnie odmienimy wnętrze dziecięcego pokoju. Ożywią ściany, a dzięki szerokiemu wyborowi pozwolą stworzyć wnętrze zgodnie z preferencjami każdego dziecka. Ponadto są także proste w montażu, a ich założenie nie obliguje nas do uprzedniego odświeżania ścian. Są doskonałym rozwiązaniem, kiedy chcemy zakryć jakąś plamę bądź przetarcie, które pojawiają się często tam, gdzie przebywają maluchy. Naklejki są łatwo dostępne. Proste wzory kupimy nawet w osiedlowym sklepie budowlanym. Oczywiście, jeśli zależy nam na mniej pospolitych wzorach, najlepiej poszukać w sieci. Świetnie sprawdzają się niemal na każdej powierzchni. Bez problemów przykleisz je na pomalowanej ścianie, płytkach, a nawet tapecie. Musimy jedynie pamiętać, by odpowiednio przygotować miejsce, gdzie zamierzamy umieścić naklejkę. Powinno być ono suche, gładkie oraz odtłuszczone. Dzięki temu dekoracja nie będzie się odklejać. Kolejną zaletą jest ich łatwy demontaż. Kiedy się już znudzą bądź przestaną pasować do wnętrza, łatwo usuniemy je ze ściany, nie niszcząc jej. 

Jakie motywy są najbardziej popularne? 

Kiedy mówimy o pokoju małej królewny, oczywiście znajdziemy różnego rodzaju zamki i motywy bajkowe, w tym wróżki czy księżniczki (także te z popularnych bajek) oraz jednorożce. Dużą popularnością cieszą się również motywy zwierzęce. Te mogą być mniej i bardziej bajkowe. Mali miłośnicy prehistorii ucieszą się z pewnością z dinozaurów goszczących na ich ścianach. Chłopcy zaś rewelacyjnie będą się czuć w otoczeniu samochodów czy superbohaterów. Często wybierane są również motywy gwiezdne i kosmiczne. Oczywiście można pójść również w klasykę i wybrać kwiaty, chmurki, serduszka czy figury geometryczne. 

Zdj. główne: Laurence Katz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*