Materac dla alergika – na co zwrócić uwagę?

Materac dla alergika – na co zwrócić uwagę?
Artykuł sponsorowany
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Alergia to choroba cywilizacyjna, która może niekiedy bardzo utrudniać życie i codzienne funkcjonowanie. Jakość życia i snu każdego alergika zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniego materaca do spania. Jak wybrać odpowiedni materac dla alergika i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na co uważać w sypialni alergika?

Osoby z alergiami powinny szczególnie uważać na pleśń, kurz oraz roztocza. Niestety każda z tych rzeczy może się pojawić w naszej sypialni i znacznie obniżać jakość snu czy zdolność do regeneracji organizmu. Największym siedliskiem potencjalnych alergenów może być materac. Dlatego to bardzo ważne, aby wybrać dobry materac antyalergiczny. Polecamy zwłaszcza materace M&K Foam Koło. Jest to polski producent materacy z wieloletnim doświadczeniem, który doskonale zna się na produkcji materacy, a  jego wyroby są cenione od lat za naprawdę wysoką jakość i solidne wykonanie. Materace Koło to także specjalna seria produktów stworzonych z myślą o osobach z alergiami. Jakie rodzaje materacy są obecnie dostępne na rynku, które technologie produkcji można rozważyć do sypialni alergika, a jakich materiałów lepiej unikać?

Materace sklep
Fot.: materiał prasowy Expert Snu.

Jakich materacy nie kupować dla alergika?

Nie polecamy przede wszystkim tanich materacy niskiej jakości, wykonanych z takich naturalnych materiałów jak np. włókno kokosowe, trawa morska czy końskie włosie. Takie materiały nie są polecane dla alergików. W przypadku problemów z alergiami najlepiej jest w ogóle unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, czy wyrobów naturalnych (za wyjątkiem lateksu naturalnego), gdyż takie surowce tworzą najczęściej doskonały klimat do rozwoju pleśni czy grzybów.  Naturalne materiały mają zwykle niską trwałość, szybko się zużywają, gromadzą wilgoć, a w trakcie użytkowania mogą mocno nasiąkać potem i bakteriami. Tak naprawdę jedynymi naturalnymi materiałami odpowiednimi dla alergika są lateks naturalny i bawełna. Spośród popularnych i dobrych jakościowo materacy odradzamy też wyroby ze sprężynami. Nie ma nic złego w takim materacu, jednak przez obecność sprężyn jest zbyt dużo wolnej przestrzeni, w której może gromadzić się kurz. Lepiej wybrać materac piankowy czy lateksowy. Materace Koło są tak wszechstronne, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jaki materac dla alergika wybrać?

Alergicy powinny zrezygnować z materacy z naturalnym wypełnieniem, bo takie surowce jak np. włókno kokosowe są dość nietrwałe i podatne na gromadzenie wilgoci oraz kurzu. Z kolei materiały pochodzenia zwierzęcego w naturalny sposób stanowią wręcz doskonały mikroklimat i pożywienie dla wszelkich bakterii, grzybów, pleśni i roztoczy. Dla alergika nie polecamy też materaca sprężynowego. Zamiast tego można wybrać coś z pianki lub lateksu. Materace M&K Foam Koło to ogromna oferta nowoczesnych i zdrowych materacy wykonanych właśnie z lateksu czy różnych rodzajów pianki.

Materac piankowy dla alergika

Ogromną zaletą materacy piankowych jest ich specyficzna budowa i proces powstawania, dzięki czemu w strukturze materaca powstają bardzo drobne komórki powietrzne. Dzięki temu pianka zachowuje sprężystą i elastyczną strukturę, a otwartokomórkowa struktura dobrze radzi sobie z przepuszczalnością powietrza. Nie jest jednak na tyle duża, aby gromadzić duże cząsteczki kurzu. Dlatego polecamy materace Koło z pianki jako świetny wybór do sypialni osoby z alergiami. Dużym atutem materacy piankowych jest to, że na rynku znajdziemy naprawdę mnóstwo rodzajów pianek o różnych właściwościach. Materace Koło zrobione z pianki to między innymi wyroby z pianki wysokoelastycznej, pianki termoelastycznej czy specjalne prozdrowotne materace z pianki z dodatkiem olejku rycynowego o naturalnych właściwościach antybakteryjnych.

Materac lateksowy dla alergika

Jeśli szukasz najlepszego materaca dla alergika, który zapewni najwyższy poziom higieny, a do tego będzie super trwały i wytrzymały, to zdecydowanie warto przyjrzeć się materacom z lateksu. Lateks ma właściwości antyalergiczne, nie przykleja się do niego kurz, a każde wypełnienie materaca lateksowego posiada rozległe korytarze powietrzne, które powstają już na etapie wyrabiania masy lateksowej i nakłuwania jej specjalnymi prętami. Dzięki temu materace lateksowe są bardzo sprężyste i niesamowicie przepuszczalne. Dobry materac lateksowy to bez wątpienia najlepszy wybór do sypialni alergika, a ponadto taki materac pod względem żywotności ‘przeżyje’ spokojnie materac piankowy czy sprężynowy.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*