Kuchnia w kolorze taupe – naturalnie i modnie

Kuchnia w kolorze taupe – naturalnie i modnie
Brygida König
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. Dlatego powinna mieć elegancki i ponadczasowy wygląd. Dlaczego warto wybrać kolor taupe do kuchni?

Kuchnia w kolorze taupe – dlaczego warto?

Kolor taupe jest nieoczywisty i lekko intrygujący. Dla wielu osób jest to brąz wpadający w szarość. Kolor ten pojawia się coraz częściej w aranżacjach kuchennych. Uważany jest za naturalny i bezpieczny wybór, ponieważ pasuje do każdego stylu. Odcieni tego koloru jest bardzo dużo, dzięki czemu jest on unikatowy.

Taupe stał się nowoczesną alternatywą dla beży i brązów. Może być barwą przewodnią mieszkania, subtelnie rozlewając się na wszystkie wnętrza. Jest to idealny wybór dla osób, które cenią klasyczne i ponadczasowe rozwiązania.

Taupe pięknie prezentuje się zestawiony z drewnem, betonem i złotem. Będzie idealnym tłem dla dodatków w stylu glamour. Ten kolor nie przytłacza, dlatego świetnie sprawdzi się w aranżacjach monochromatycznych.

Kolor taupe – czyli jaki?

Taupe jest kolorem, który zachwyci miłośników klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Przez wielu dekoratorów uznawany jest za trudny i nieoczywisty. Przy odpowiednich dodatkach może nadać wnętrzu spektakularnego charakteru. 

>> Zobacz też: 4 kolory salonu do ciemnych mebli – inspiracje

Słowo „taupe” oznacza po francusku kreta. W latach 40. XX wieku właśnie tak nazwana została cala paleta barw na pograniczu beżów i szarości. Od kilku sezonów można zaobserwować ponowną fascynację tym kolorem.

Kolor taupe ma szlachetny i naturalny charakter, dzięki czemu dopasowuje się do każdego stylu wnętrza. Dzięki swojej ponadczasowości świetnie sprawdzi się zarówno jako kolor bazowy, jak i jako element monochromatycznych wnętrz. Taupe może być również zastosowany jako kolor dodatków w kuchni.

Z czym łączyć kolor taupe?

Taupe jest bardzo naturalnym kolorem, który można łączyć dowolnie z innymi barwami. Pięknie prezentuje się rozświetlony bielą. Można go łączyć z odcieniami szarości i brązów. Jeśli chcesz ożywić wnętrze, to wybierz czerwień, róż, zieleń i granat. Taupe pięknie prezentuje się w towarzystwie ciemnych dodatków – wnętrze nabiera wtedy głębi. Barwa ta jest idealnym tłem dla dodatków w stylu glamour, czyli złotych, srebrnych i miedzianych.

Kuchnia w kolorze taupe – inspiracje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
BHP w magazynie – co powinno obejmować?
BHP w magazynie – co powinno obejmować?
W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracy na halach produkcyjnych, w magazynach i innych pomieszczeniach zakładu pracy? Dowiedz się, co możesz zrobić jako pracodawca, by Twoja firma była bezpieczniejsza!
Ostatnie wpisy