6 błędów, których musisz uniknąć podczas urządzania łazienki

6 błędów, których musisz uniknąć podczas urządzania łazienki
Magdalena Gardias
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie łazienki do łatwych zadań nie należy, szczególnie jeśli brak nam doświadczenia. Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy? Przedstawiamy sześć najpopularniejszych. Do dzieła!

1. Za dużo w jednym miejscu

Pierwszym najczęstszym problemem jest brak wyobraźni. Często bardzo chcielibyśmy posiadać więcej rzeczy (wanna, prysznic, bidet, dodatkowa umywalka itp.), a na końcu dochodzimy do wniosku, że po prostu przesadziliśmy. Przed remontem tego pomieszczenia należy wszystko dokładnie przemyśleć. Warto przygotować dokładny plan całej łazienki z uwzględnieniem wszystkich wymiarów i wyposażenia. 

2. Ooo… za mało miejsca!

Urządzając łazienkę, trzeba pamiętać o niezbędnych meblach. W łazience przechowujemy mnóstwo kosmetyków, których nie powinniśmy trzymać na wierzchu, ponieważ wprowadza to chaos do pomieszczenia, dlatego warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju szafki i pudełka. Ważne, aby wszystkie niezbędne rzeczy znajdowały się pod ręką, a nie w innym pomieszczeniu. Nie jest to funkcjonalne rozwiązanie. Jeżeli posiadamy małą łazienkę, warto też pomyśleć o funkcjonalnych sprzętach. 

3. Wilgoć

Odpowiednia wentylacja łazienki jest niezwykle ważna. Pamiętajmy, aby do łazienki wybierać meble i sprzęty wodo- lub wilgocioodporne, by wytrzymały warunki panujące w naszej łazience. Jeżeli wybieramy drewno do łazienki, powinno być ono odpowiednio zabezpieczone, podobnie jak tapety. Ponadto nie zapominajmy o bezpieczeństwie – sprzęty z symbolem IP44 pozwalają na bezpieczne używanie elektryczności w tak wymagającym środowisku. Kontakty nie powinny znajdować się blisko kranów.  

>> Zobacz też: Błyszczące czy matowe fronty do łazienki? Zobacz trendy

4. Prysznic i brodzik

Wysoki brodzik nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem, szczególnie jeśli w domu mieszkają osoby starsze. Drugim problemem z prysznicem jest nieumiejętne zagospodarowanie przestrzeni pod nim – woda nie spływa do odpływu, zostaje lub wylewa się ze zbyt płytkiego brodzika. Warto również zawczasu pomyśleć o rozmiarze – jest to szczególnie ważne w przypadku wysokich osób. 

5. Miejsce pralki jest w łazience

Wiele osób nie wyobraża sobie innego miejsca na pralkę niż łazienka, jednak w małych pomieszczeniach często nie ma na nią miejsca. Odpowiednio zabudowana pralka może się znaleźć np. w kuchni.

6. Złe oświetlenie

W łazience często nie ma dostępu do dziennego światła. Aranżując oświetlenie w łazience, najczęściej decydujemy się na oświetlenie sufitowe, jednak przy wykonywaniu w łazience makijażu i zabiegów pielęgnacyjnych okazuje się często, że takie oświetlenie jest zdecydowanie za słabe.  

Łazienka i inne niebezpieczeństwa

Aby uniknąć wyżej wymienionych błędów, warto sobie wszystko najpierw przemyśleć i rozrysować, a w razie potrzeby skorzystać z porady fachowców.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu? Praktyczne porady dla osób poszukujących inspiracji
Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu? Praktyczne porady dla osób poszukujących inspiracji
Salon to przestrzeń, w której spędzamy wiele czasu, dlatego ważne jest, aby był funkcjonalny i estetyczny. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na urządzenie salonu w nowoczesnym stylu, który charakteryzuje się minimalistycznym designem, czystymi liniami i jasnymi kolorami. Jeśli i Ty chcesz stworzyć salon w takim stylu, warto zapoznać się z praktycznymi poradami, które pomogą Ci w urządzeniu przestrzeni.
Ostatnie wpisy