Praca spawacz – uprawnienia, zarobki i możliwości rozwoju w Polsce oraz za granicą

Praca spawacz – uprawnienia, zarobki i możliwości rozwoju w Polsce oraz za granicą
Artykuł sponsorowany
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zacznijmy od tego kim jest spawacz? Osoba na tym stanowisku zajmuje się spawaniem lub przecinaniem materiałów stalowych oraz żeliwnych. To ważne i odpowiedzialne zajęcie, bowiem od jego wykonania zależy czy dana konstrukcja przetrwa nacisk sił zewnętrznych, na które jest narażona. Spawacz jest więc odpowiedzialny nie tylko za maszyny i zbrojenia, ale także za życie i zdrowie ludzi korzystających ze stworzonych układów. 

Jak zostać spawaczem? Jakie uprawnienia są niezbędne w tym zawodzie?

Aby zostać spawaczem, możesz ukończyć szkołę zawodową lub odbyć kurs spawalniczy. Przystępując do niego, musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać minimum podstawowe wykształcenie. Kurs kończy się egzaminem – pozytywny wynik daje pracownikowi dyplom potwierdzający jego umiejętności praktyczne i teoretyczne.

Wykwalifikowany spawacz powinien posiadać specjalne uprawnienia przynajmniej na jedną z metod spawalniczych:

  • MIG,
  • MAG,
  • TIG,
  • MMA,
  • SAW.

Odpowiedni certyfikat otrzymasz po zdanym egzaminie spawalniczym. Pamiętaj jednak, że jego ważność wynosi 3 lata i po tym czasie należy go odnowić.

Podstawowe obowiązki spawacza:

Zakres obowiązków spawacza zależy od potrzeb danego stanowiska, charakteru pracy oraz oczekiwań konkretnej firmy. Można wymienić jednak podstawowe zadania, do których należą:

  • organizacja stanowiska pracy;
  • dobór odpowiedniego sprzętu do wykonania zadania;
  • wybór odpowiedniej metody spawalniczej;
  • odczytywanie dokumentacji technicznej;
  • monitorowanie i kontrolowanie jakości przeprowadzonych prac;
  • regularne sprawdzanie stanu stosowanych urządzeń i narzędzi;
  • prowadzenie dokumentacji technicznej;
  • usuwanie ewentualnych wad i błędów;
  • przestrzeganie przepisów BHP;
  • dbałość o porządek na stanowisku pracy.
Praca za Granicą Spawacz - InServ

Praca spawacz – gdzie znaleźć zatrudnienie?

Zawód spawacza niewątpliwie jest przyszłościowy. Rynek pracy boryka się z niedoborem pracowników o konkretnych kwalifikacjach z tego obszaru, dlatego nietrudno znaleźć zatrudnienie – w Polsce, jak i poza jej granicami.

Spawacze potrzebni są tak naprawdę wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba łączenia ze sobą elementów metalowych. Mogą to być niewielkie warsztaty, jak również ogromne fabryki produkcyjne. Osoby na takim stanowisku często pracują na zewnątrz, na wysokościach, na pracach budowy, w firmach montażowych i instalacyjnych. Pracy można szukać także w kopalniach i portach.

Praca spawacz za granicą

Jak wspomnieliśmy wcześniej, spawacze poszukiwani są także za granicą. Szczególnie w Niemczech obserwuje się deficyt fachowców, a polscy specjaliści są tam naprawdę mile widziani. Dlatego, jeśli jesteś spawaczem – rozważ wyjazd za granicę! To szansa na dobre zarobki i rozwój zawodowy. Jak znaleźć wiarygodne zlecenie?

Skorzystaj z pomocy InServ! Innowacyjnej firmy budowlanej, która od ponad 10 lat pozyskuje sprawdzone kontrakty na rynku niemieckim. Zdalna rekrutacja, minimum formalności, stanowisko dopasowane do Twoich kwalifikacji, ubezpieczenie i zwrot kosztów przejazdu – to tylko część tego, co możesz zyskać. Wystarczy, że skontaktujesz się z jednym z wybranych koordynatorów. Legalna i dobrze płatna praca w Niemczech jest na wyciągnięcie ręki.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpopularniejsze motywy do pokoju chłopięcego
Najpopularniejsze motywy do pokoju chłopięcego
Musisz urządzić pokój dla syna i wydaje się to Tobie trudnym zadaniem? Z naszymi podpowiedziami szybko wybierzesz trafny motyw przewodni i ciekawe dodatki. Zobacz nasze pomysły!
Ostatnie wpisy