Jakie funkcje powinien mieć ekspres do kawy?

Jakie funkcje powinien mieć ekspres do kawy?
Kinga Sobczak
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dla wielu osób picie kawy jest jednym z najprzyjemniejszych momentów w ciągu dnia. Jak jednak wybrać ekspres, żeby kawa była jak najlepiej przygotowana? Przedstawiamy funkcje, które powinien mieć dobry ekspres.

Niektórzy myślą, że dobrą kawę można wypić jedynie w kawiarni. To błędne myślenie, bo aktualnie na rynku dostępnych jest wiele dobrych ekspresów do kawy. Każdy z nas może przyrządzać ulubione napoje, a producenci cały czas oferują coraz to ciekawsze rozwiązania.

Funkcje ekspresów

Wybór najlepszego ekspresu do kawy zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. Przed zakupem warto zapoznać się z opisem, wadami i zaletami oraz recenzjami danego modelu. Należy zadać sobie pytania, czego oczekujemy od ekspresu.

Prostota użytkowania

Intuicyjny interfejs i łatwe użytkowanie pozwalają na oszczędność czasu i szybkie, bezproblemowe przygotowanie napoju. Ekspres, który zbyt  długo zaparza kawę, nie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które żyją w biegu.

Wielofunkcyjność

Dobry ekspres do kawy powinien mieć możliwość zaparzania różnych rodzajów kawy. Jeżeli dodatkowo można przyrządzić napój z użyciem jednego kliknięcia czy dotknięcia, ekspres będzie odpowiadał wielu osobom. Dobre, wielofunkcyjne ekspresy do kawy dostępne są na stronie https://proficafe.pl/ekspresy-do-kawy-jura.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Przed wyborem ekspresu warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on wyjmowane części. Pozwoli to przyspieszyć jego czyszczenie. Trzeba pamiętać, że czysty ekspres jest gwarancją kawy najwyższej jakości. Niektóre modele posiadają funkcję przypominania i pytania o czyszczenie ogólne. Można znaleźć je tutaj: https://proficafe.pl/domowe-ekspresy-jura-autoryzowany-dystrybutor.

Funkcją, która ułatwi czyszczenie ekspresu, jest technologia odkurzania. Polega ona na tym, że warstwa wody pozostająca w bloku zaparzającym po zaparzeniu kawy jest zasysana, a ekspres jest suchy w środku.

Programowanie ekspresu

Niektóre modele ekspresów posiadają funkcję indywidualizacji i programowania. Pozwala to dopasować ilość kawy i wody do osobistych preferencji oraz do stosowanych naczyń. Można wyróżnić określony rodzaj napoju i zablokować inne. Można stosować także różne tryby, które pozwalają na zmianę ustawień.

Ekspresy z większą ilością funkcji, czyli profesjonalne, dostępne są na stronie https://proficafe.pl/profesjonalne-ekspresy-jura-autoryzowany-dystrybutor.

Ekspres ciśnieniowy a przelewowy

Do najbardziej popularnych ekspresów należą ekspresy przelewowe. W tych modelach kawa parzona jest dzięki przelewaniu gorącej wody przez odpowiedni filtr, napełniony kawą mieloną. W zależności od modelu, za jednym parzeniem można otrzymać nawet do 12 filiżanek napoju. W ekspresach przelewowych warto zwrócić uwagę na to, czy dzbanek, w którym znajduje się kawa, trzyma ciepło. Istotne jest także to, żeby pojemnik na wodę miał podziałkę, żeby móc wiedzieć, ile filiżanek kawy się przygotowuje.

Ekspresy ciśnieniowe działają na nieco innej zasadzie. Wrząca woda razem z parą przetłaczana jest tu przez drobno zmieloną kawę. Wybierając taki ekspres warto zwrócić uwagę na siłę ciśnienia, z jaką woda jest przepuszczana przez kawę. Do wyboru mamy tutaj ekspresy na kapsułki albo na kawę mieloną. Często posiadają one wbudowany młynek albo urządzenie do spieniania mleka.

Kawosze coraz częściej zwracają uwagę także na głośność pracy ekspresu. Należy jednak pamiętać, że modele wyposażone w funkcję mielenia ziaren kawy, pracują głośniej.

Zdjęcie główne: Marta Dzedyshko/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*