Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój?
Marta Marek
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedpokój to pomieszczenie często niedoceniane przy planowaniu aranżacji mieszkania. Większość osób dysponuje korytarzem o niewielkim metrażu i ma problem z tym, aby dobrze go zagospodarować. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, kompletując wyposażenie do przedpokoju.  

Siedzisko do wiązania butów

Przedpokój odpowiada właściwie za pierwsze wrażenie, jakie nasze mieszkanie wywiera na gościach. Warto zadbać o to, aby prezentował się estetycznie i był przy tym funkcjonalny. Starsze osoby i dzieci mogą potrzebować przysiąść w przedpokoju, żeby nałożyć buty, dlatego warto zainwestować w wygodne siedzisko. Świetnie sprawdzą się w tej roli samodzielne pufy, powstałe na planie geometrycznych figur, m.in. trójkąta, kwadratu czy sześciokąta. Lekkie pufy można w każdej chwili schować do szafy albo przenieść do innego pomieszczenia. D

obrą alternatywą mogą być funkcjonalne stołki i taborety polskiej produkcji. Nie dość, że nie zajmują dużo przestrzeni, to mogą służyć zarówno jako miejsce do siedzenia, jak i dodatkowa powierzchnia, na której ustawimy ozdoby. Szczególnie drewniane stołki, inspirowane szachowymi figurami, będą pięknie prezentowały się jako stolik kawowy i wyeksponują wazon z kwiatami. Warto inwestować w meble, które mogą pełnić wiele funkcji i być dostosowywane do naszych potrzeb. Ze względu na oryginalny design i wysoką jakość wykonania dobrze sprawdzą się meble euforma.

Przechowywanie w przedpokoju

Nawet wąski przedpokój może oferować wiele miejsca do przechowywania, jeśli wyposaży się go w odpowiednie meble. Szerokie wieszaki stojące na odzież wierzchnią mogą zostać zastąpione przez uchwyty ścienne na ubrania i klucze, co pozwoli na oszczędność miejsca. Do aranżacji przedpokoju warto wykorzystać również lustra – nie dość, że powiększą optycznie pomieszczenie, to jeszcze pozwolą na skontrolowanie ubioru przed wyjściem. Dodatkowo umieszczając lustra naprzeciw siebie, zyskasz efekt głębi.

W dobrze urządzonym przedpokoju nie powinno zabraknąć również szafek, regałów lub stojaków na buty. Dobra organizacja obuwia pozwoli zachować porządek i szybciej przygotować się do wyjścia. W pomieszczeniach o większym metrażu można zawiesić również osobne półki na kapelusze. Drobiazgi, takie jak czapki i rękawiczki, warto umieścić w głębokiej szufladzie komody czy konsoli z lustrem. Dzięki wiszącym półkom znajdziesz miejsce na wszystkie artykuły pielęgnacyjne do ubrań i butów, a także na drobne narzędzia oraz domowe sprzęty do sprzątania i prasowania. Jeśli nie masz wystarczająco miejsca, aby zmieścić w przedpokoju zarówno szafkę na buty, jak i siedzisko, możesz wybrać zgrabną skrzynię z pojemnym schowkiem. Będzie się świetnie prezentować z poduszką dekoracyjną.

W przypadku bardzo małych i niestandardowych korytarzy, może być konieczność zamówienia mebli na wymiar. Wybierając wyposażenie do przedpokoju, upewnij się, że jest funkcjonalne i nawiązuje stylem do reszty mieszkania. Warto, aby zakupione meble były wykonane z materiałów wysokiej jakości, a także odporne na wilgoć oraz zarysowania.

Dla zachowania czystości warto położyć pod drzwiami dodatkową, wewnętrzną wycieraczkę albo kupić niewielki dywanik. Jeśli szukasz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, to nad drzwiami wejściowymi możesz umieścić pawlacz. Funkcjonalną ozdobą do korytarza będzie także drewniany stojak na parasole w stylu rustykalnym.

Zdj. główne: Daniel Tseng/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*