Szukasz idealnego materaca? Zwróć uwagę na poziom twardości!

Szukasz idealnego materaca? Zwróć uwagę na poziom twardości!
Artykuł sponsorowany
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Proces wyboru odpowiedniego materaca nie należy do najprostszych. Trzeba podjąć decyzje dotyczące materiału, wypełnienia, rozmiaru i twardości. Ponieważ każda osoba ma inne potrzeby i preferencje, na rynku jest ogromna ilość różnorodnych produktów. Okazuje się, że jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na komfort, jest twardość. Zobacz, jak w prosty sposób czytać oznaczenia twardości na materacach.

Charakterystyczne znaczniki

Każdy porządny producent materacy stosuje ujednolicone oznaczanie poziomu twardości materaca. W tym celu używa się zapisów: H1, H2, H3, H4. Jest to niezwykle pomocne, gdyż pozwala na dokładne wskazanie, dla kogo dany materac będzie najodpowiedniejszy. Daje to precyzyjne określenie, dla jakiej masy ciała użytkownika dana twardość będzie najlepszą i najzdrowszą podporą. Zasada jest prosta:

H1 sprawdzi się dla osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kg.

H2 to dobry wybór przy masie 60-80 kg. Jest twardszy od H1 i stanowi jeden z najczęstszych wyborów w Polsce, ze względu na dość uniwersalny poziom twardości.

Materace H3 są jeszcze twardsze od poprzedników. Stanowią doskonałą podporę dla osób o wadze 80-100 kg. Jest to częsty wybór, dla tych, którzy preferują twardsze powierzchnie do spania. Jeżeli ktoś poszukuje średniego poziomu twardości, który doskonale podtrzyma kręgosłup, wybór materaca H3 będzie dobrym rozwiązaniem.

H4 to najtwardsze spośród wymienionych wcześniej propozycji. Dają najlepsze podparcie i komfort dla osób o wadze powyżej 100 kg. Dla cięższych osób, materace H3, H2 i H1 mogą się okazać za miękkie. W takie sytuacji kręgosłup nie otrzyma wystarczającego podparcia, co może skutkować bólem.

Dlaczego twardość jest tak ważna?

Twardość jest zdecydowanie najbardziej odczuwalnym parametrem w materacach. Dużo zależy od naszych osobistych preferencji. Jedni wolą materace miękkie i będą chętniej decydować się na opcje H1 lub H2. Inni natomiast prędzej sięgną po twardsze wersje materacy H3 lub H4. Warto jednak pamiętać, że nie chodzi tylko o własne upodobania. Te oznaczenia powstały, by określić dla kogo dana twardość zapewni najwięcej korzyści. Zbyt miękki materac nie będzie w stanie podtrzymać odpowiedniej, najzdrowszej postawy ciała podczas snu. Podobnie jest w przypadku zbyt twardej opcji. Taka nie pozowoli na optymalne dopasowanie do kształtu ciała i może się okazać niezbyt wygodna. Warto brać pod uwagę naszą masę ciała przy podejmowaniu tej decyzji, by móc cieszyć się zdrowym kręgosłupem i najwyższym komfortem snu.

Gdzie szukać pomocy?

Decyzja o poziomie twardości może okazać się niełatwa. Żeby się upewnić, czy zamierzony parametr na pewno nam odpowiada, warto się udać do specjalistycznych salonów. W sklepach polskiego producenta JMB Design można zapoznać się z różnorodnymi twardościami i poznać na własnej skórze różnicę między odczuciem materaca H3, a H2, czy H1. Możliwość przetestowania konkretnych modeli to duży komfort. Profesjonalne wsparcie ekspertów przy poszukiwaniach jest dodatkowym atutem. Warto skorzystać z tej możliwości, by podjąć właściwą decyzję i móc cieszyć się komfortowym snem dzięki dobrze dopasowanemu poziomowi twardości.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*