Jak ustawić telewizor w sypialni?

Jak ustawić telewizor w sypialni?
Marzena Wardyn-Kobus
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz mieć możliwość oglądania w łóżku swoich ulubionych seriali i dlatego rozważasz ustawienie telewizora w sypialni? Podpowiemy, jaki telewizor wybrać do sypialni i gdzie najlepiej go zamontować.

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Telewizor w sypialni to temat budzący sporo kontrowersji. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników, ale też wielu zagorzałych przeciwników. Naszym celem nie jest rozstrzyganie tego sporu, gdyż uważamy, że każdy powinien sam zdecydować, które rozwiązanie jest dla niego odpowiednie. Jeśli jednak jesteś na tak i chcesz ustawić telewizor w sypialni, sprawdź nasze rady, jak zrobić to dobrze.

Jaki telewizor wybrać do sypialni?

Wybierając telewizor do sypialni, trzeba wziąć pod uwagę nieco inne kwestie niż podczas wyboru telewizora na przykład do salonu. Pierwszym i chyba najważniejszym parametrem, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę, jest przekątna telewizora. Sypialnia to zazwyczaj nieduże pomieszczenie, zatem telewizor nie może być tak duży, jak w salonie. Jak zatem dobrać optymalny rozmiar telewizora do sypialni? Doświadczeni sprzedawcy sprzętu RTV sugerują, by przyjąć, że 10 cm odległości telewizora od oglądającego równa się 1 calowi ekranu. Warto skorzystać z ich rady.

Telewizor w sypialni nie musi być tak nowoczesny technologicznie jak sprzęt w salonie, który często służy nie tylko do oglądania filmów, ale też na przykład do gier. Warto jednak utrzymać pewne minimum i kupić telewizor, który będzie posiadał przydatne funkcjonalności. Zdecydowanie warto postawić na model, który jest wyposażony w SmartTV. Biblioteka Netflixa czy HBO Max dostępna na telewizorze w sypialni – kuszące, prawda?

Na jakiej wysokości powiesić telewizor w sypialni?

Zastanawiasz się, czy telewizor w sypialni lepiej jest zawiesić na ścianie, czy postawić na komodzie? Naszym zdaniem zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest zawieszenie go na ścianie. W sypialni czasami poruszamy się przy wyłączonym świetle, wówczas nietrudno o potrącenie różnych przedmiotów, szczególnie tych, które pojawiły się w naszej przestrzeni niedawno. Z tego właśnie powodu zawieszenie telewizora na ścianie w sypialni wydaje się nam bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. 

Na jakiej wysokości powiesić telewizor w sypialni? Pamiętaj, że będziesz go najczęściej oglądać w pozycji leżącej, więc nie może znajdować się zbyt wysoko. Zdaniem specjalistów, najlepiej jest zamontować telewizor w sypialni około 30 cm powyżej linii wzroku. 

A może telewizor na suficie w sypialni?

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się montaż telewizora na suficie w sypialni. To rozwiązanie może być doskonałą opcją, gdy mamy niewielką sypialnię, w której nie wygospodarujemy miejsca na ścianie naprzeciwko łóżka.

Zanim jednak zdecydujesz się na powieszenie telewizora na suficie w sypialni, przemyśl, czy będzie dla Ciebie komfortowe oglądanie filmu lub serialu tylko leżąc w pozycji na wznak. Leżąc na boku lub siedząc konieczne będzie nienaturalne zadzieranie głowy na bok lub do góry. Nieodpowiedni kąt, pod którym będziesz widzieć ekran, spowoduje, że widziany obraz będzie mało wyraźny. Jeśli zatem nie chcesz ograniczać się do oglądania telewizji w sypialni jedynie w jednej pozycji, lepiej zrezygnuj z pomysłu zawieszania tego sprzętu na suficie.

Zdj. główne: jarmoluk/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lustra do łazienki – idealne odbicie Twojego stylu i funkcjonalności
Lustra do łazienki – idealne odbicie Twojego stylu i funkcjonalności
Lustra są nieodzownym elementem każdej łazienki. Nie tylko służą do sprawdzania wyglądu, ale również dodają przestrzeni i światła. Wybór odpowiedniego lustra do łazienki jest ważny, aby spełniało Twoje estetyczne preferencje i równocześnie było funkcjonalne
Ostatnie wpisy