Dlaczego warto zdecydować się na okna aluminiowe?

Dlaczego warto zdecydować się na okna aluminiowe?
Artykuł sponsorowany
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Okna aluminiowe to ciekawa alternatywa dla modeli z drewna czy PCV. Wyjątkowo trwałe, estetyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, doskonale komponują się z budynkami w niemal każdym stylu. Łączą w sobie liczne zalety, dzięki którym z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dlaczego warto wybrać okna z aluminium?

Wytrzymałość i odporność

Stolarka okienna wykonana z aluminium charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością. Dzięki niższej wadze, a w konsekwencji – lżejszym profilom – umożliwia ona wykonanie przeszkleń o znacznych wymiarach i nietypowych kształtach. Okna aluminium dostępne na https://www.aliplast.pl/ cechują się dużą sztywnością, zapobiegającą pojawianiu się nieszczelności i przeciągów – tym samym minimalizując straty ciepła. Co więcej, są one także odporne na czynniki mikrobiologiczne (mech, pleśń, grzyby) oraz działanie niekorzystnych zjawisk atmosferycznych: wiatru, deszczu, śniegu czy promieni słonecznych. Dzięki temu nie blakną oraz nie odkształcają się, zachowując swoje właściwości i ładny wygląd przez długi czas.

Wysoka izolacyjność termiczna

Ważną zaletą okien aluminium jest znaczna izolacyjność termiczna. Ich profile posiadają wypełnienia z najwyższej jakości materiałów o niskim współczynniku przenikania ciepła, takich jak chociażby poliamidowe przekładki wzmacniane włóknami szklanymi. Przestrzeń pomiędzy nimi uzupełnia się natomiast aerożelami bądź spienionym polietylenem. W konsekwencji aluminiowe okna w niczym nie ustępują modelom drewnianym i plastikowym, doskonale sprawdzając się w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Wygoda i bezpieczeństwo obsługi

Okna aluminium są wykonywane w niemal dowolnym kolorze wybranym z palety RAL. Dzięki temu świetnie komponują się z obiektami mieszkalnymi, komercyjnymi i przemysłowymi, stając się ich funkcjonalną dekoracją. Wyposażone w systemy antywłamaniowe, takie jak specjalne okucia, skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa we wnętrzach. Zastosowane w nich zaczepy sprawiają, że aluminiowe okna pracują lekko i precyzyjnie podczas otwierania i zamykania. Co istotne, są one niepalne oraz nie dymią podczas pożaru, nie przyczyniając się do rozprzestrzeniania ognia.

Poszukując nowych przeszkleń do domu lub firmy, warto zwrócić uwagę na trwałe okna z aluminium. To rozwiązanie pełne zalet i skutecznie zaspokajające potrzeby współczesnych inwestorów, które świetnie sprawdzi się w każdym obiekcie – bez względu na jego styl, metraż czy przeznaczenie.

Fot.: Pixabay/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompa ciepła – działanie i zalety
Pompa ciepła – działanie i zalety
Pompy ciepła rekomenduje się ze względu na ich wysoką efektywność, nikły wpływ na środowisko i zupełne uniezależnienie się od fluktuacji cen standardowych materiałów opałowych.
Ostatnie wpisy