Czy warto zainwestować w rolety wewnętrzne elektryczne?

Czy warto zainwestować w rolety wewnętrzne elektryczne?
Justyna Fiedoruk
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety wewnętrzne elektryczne to nowość, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Czy faktycznie warto w nie inwestować? Co trzeba o nich wiedzieć przed montażem?

Rolety wewnętrzne elektryczne pojawiły się przed kilkoma laty. Są wygodne w użyciu, fajnie się prezentują w różnych wnętrzach. Są jednak zdecydowanie droższym rozwiązaniem. Czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Czym są rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne przypominają z wyglądu te standardowe, które zasuwamy i odsuwamy ręcznie. Posiadają jednak mechanizm, dzięki któremu możemy zasłonić bądź odsłonić okno bez podchodzenia do niego. Roleta wewnętrzna musi być jednak podłączona do zasilania. Warto o tym pamiętać już na początku remontu lub budowy, by doprowadzić potrzebne do tego okablowanie. 

Prawdziwą nowinką technologiczną są rolety solarne. Można je opuszczać za pomocą przycisku naściennego. Ich działanie zapewnia energia słoneczna. W kasecie takiej rolety wewnętrznej jest umieszczona trwała bateria, która jest zasilana poprzez panel fotowoltaiczny. I nie ma co się martwić, że urządzenie nie będzie działało w pochmurne dni, nagromadzona w baterii energia starczy na długi czas.

Modele zdalnie sterowane – ułatwiają życie

Niektóre elektryczne rolety wewnętrzne mają przycisk na ścianie, ale są także takie, którymi można sterować zdalnie. Te drugie to z pewnością droższe rozwiązanie, ale też znacznie wygodniejsze. Jeszcze nowocześniejszą opcją jest roleta, którą można sterować poprzez aplikację w telefonie. Wówczas można opuszczać oraz podnosić ją z dowolnego miejsca w domu, czy gdziekolwiek indziej. Warto podkreślić, że cała obsługa i instalacja systemu są na tyle proste, że poradzi sobie z nimi każdy – nawet osoba, która nie jest na bieżąco z nowoczesnymi technologiami. Niektóre firmy oferują też modele kompatybilne z systemami, które zostały zamontowane nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz domu.

Na rynku dostępne są rolety sterowane za pomocą głosu. Takie znajdziemy np. w ofercie Ikei. 

Rolety wewnętrzne elektryczne można także zaprogramować tak, że o danej godzinie będą się podnosić i opuszczać. To dość dobra opcja, gdy mieszkańcy gdzieś wyjeżdżają – wówczas ewentualni złodzieje mogą myśleć, że jednak ktoś jest w domu.

Rolety elektryczne są szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych okien i niewielkiej powierzchni, gdzie dostęp do nich mógłby być nieco utrudniony. Tak wystarczy przycisk na pilocie, smartfonie lub komenda głosowa, by zasłonić lub odsłonić okna bez większych problemów.

Zdj. główne: Erika Osberg/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar?
Kiedy warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar?
Wielu właścicieli domów i mieszkań marzy o kuchni na wymiar. To pomieszczenie to nie tylko miejsce, które powinno być zaaranżowane spójnie z innymi pokojami. To przede wszystkim przestrzeń robocza, którą należy przygotować z myślą o ułatwieniu sobie w niej pracy. Meble na zamówienie doskonale sprawdzą się w każdej roli, na jakiej zależy zamawiającym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, dlatego warto poważnie się nad nim zastanowić.
Ostatnie wpisy