Tymi kryteriami warto kierować się w wyborze łóżka

Tymi kryteriami warto kierować się w wyborze łóżka
Aleksandra Michaliszyn
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia sypialni. To, jakie łóżko wybierzesz, będzie miało ogromny wpływ na Twój komfort snu, a co za tym idzie – Twoje ogólne samopoczucie. Jak więc wybrać łóżko idealne? Podpowiadamy, jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze łóżka, aby spełniało ono wszystkie Twoje potrzeby. 

Wymiary łóżka

Jednym z najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka, są jego wymiary. Pamiętaj, że łóżko musi być dopasowane zarówno do Twoich osobistych preferencji, jak i do możliwości Twojej sypialni. 

Dla własnego komfortu koniecznie zadbaj przede wszystkim o wystarczającą szerokość łóżka. Dla jednej osoby powinno być to co najmniej 80 centymetrów, a dla dwóch 140 centymetrów. Ogólna zasada jednak mówi, że im łóżko będzie szersze, tym wygodniejsze. Jeżeli zaś chodzi o długość łóżka, to powinna być ona co najmniej o 10 centymetrów większa niż wzrost właściciela łóżka. Standardowa długość wynosi jednak 200 centymetrów. 

Budowa łóżka

Przy wyborze łóżka z materacem do sypiali należy także uwzględnić jego budowę.  Jakie są jej najważniejsze elementy?

Stelaż łóżka

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sam stelaż łóżka. To w końcu na nim spoczywa materac – Ten element, mimo że jest niewidoczny, w dużej mierze odpowiada za Twój komfort. Mówi się, że najlepszym i najbardziej komfortowym rodzajem stelaża jest ten drewniany, najlepiej wykonany z lekkich listewek, na przykład brzozowych, które dopasowują się do kształtu ciała.

Wezgłowie

Warto zwrócić uwagę również an wezgłowie łóżka. Zastanów się, czy w ogóle go potrzebujesz, a jeśli tak, to jakie będzie najlepsze dla Ciebie. Kiedy najbardziej przyda się wezgłowie? Przede wszystkim wtedy, kiedy często czytasz lub oglądasz filmy w łóżku. Wezgłowie będzie wtedy idealnym wsparciem dla Twojej głowy oraz pleców. Ponadto wezgłówek może stać się też doskonałą dekoracją Twojej sypialni. 

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne łóżka, które znajdziesz teraz w sklepach meblowych, mogą posiadać również przydatne dodatkowe funkcje.

Jedną z nich jest funkcja przechowywania. Możesz mieć pewność, że wybór łóżka z dodatkowym miejscem do trzymania rzeczy będzie bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. 

Inną ciekawą propozycją jest łóżko z zamontowanymi lampkami w wezgłowiu. Dzięki temu będziesz mieć lampkę nocną zawsze pod ręką, a czytanie w łóżku będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Jean van der Meulen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*