Rodzaje krzeseł pod prysznic

Rodzaje krzeseł pod prysznic
Artykuł sponsorowany
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Problemy ze swobodnym poruszaniem się o własnych siłach mogą zostać częściowo rozwiązane. Służy do tego mnóstwo akcesoriów, dzięki którym niepełnosprawni mogą radzić sobie w swoim domu, czy mieszkaniu. Przykładem są krzesła pod prysznic, jeżeli są dobrze dobrane do potrzeb mogą zagwarantować komfort przynajmniej w jakiejś części. Niekiedy dodatkowych trudności w korzystaniu z toalety przysparzają bariery architektoniczne i wnętrzarskie.

Jakie krzesło pod prysznic kupić?

Zasadniczo każde krzesło pod prysznic powinno mieć siedzisko wykonane z antypoślizgowego tworzywa. Ponadto potrzebne są specjalne otwory umożliwiające odprowadzanie wody, jednocześnie musi być ono bardzo wygodne. Z uwagi na miejsce, w którym się z niego korzysta potrzebne są też zabezpieczenia na nóżkach, aby zapewnić niepełnosprawnemu bezpieczeństwo. W taki produkt najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie medycznym, gdzie wszystkie przedmioty mają wymagane atesty. Krzesło pod prysznic powinno mieć jeszcze duży zakres regulacji wysokości, a konstrukcja ramy być wykonana z aluminium. Wówczas jest lekka i jednocześnie odporna na rdzewienie pod wpływem wody. 

Fot.: Freepik.com / wirestock

Wybór modeli takich przedmiotów jest dużo, mają siedziska w różnych kolorach, jedne mają zamontowane podłokietniki, a inne nie. Można kupić także klasyczne taborety, czyli siedziska bez oparcia, ale to rozwiązanie dla osób, które mogą utrzymywać pion od pasa w górę. To jednak nie zamyka katalogu alternatyw, ponieważ w przypadku niewielkich łazienek nie ma miejsca na krzesło pod prysznic. W takim przypadku sprawdzi się siedzisko przyścienne, po skorzystaniu z którego jest składane. Wydaje się, że to jedno z najbardziej praktycznych przedmiotów dla osób niepełnosprawnych.

Od czego zależy wybór krzesła prysznicowego

Krzesło prysznicowe ma za zadanie ułatwić utrzymanie higieny osobistej ludzi niepełnosprawnych. Wybór konkretnego rodzaju siedziska powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb chorego i wielkości kabiny prysznicowej. Równie duże znaczenie ma ogólna aranżacja łazienki, kwestia wolnego miejsca do przechowywania składanego krzesła. Generalnie idealną sytuacją jest taka, kiedy branie prysznica nie stanowi większej trudności dla osoby niepełnosprawnej. Mimo swoich ograniczeń w poruszaniu chce ona być możliwie najbardziej samodzielna. Dlatego krzesło pod prysznic musi być lekkie, ale solidne i mieć estetyczny wygląd.

Mobilne krzesło powinno się lekko przenosić z jednego miejsca w inne, jednocześnie jednak potrzebna jest wytrzymałość. Standardowe produkty tego rodzaju mają udźwig do 135 kilogramów. Ceny krzeseł pod prysznic są zróżnicowane, wiele zależy od jego wielkości i rodzaju. Jednak ten aspekt nie powinien być kluczowy przy wyborze przedmiotu, ale właśnie materiał i cechy wytrzymałościowe. Niekiedy w ramach oszczędności podejmowane są próby korzystania pod prysznicem ze zwykłych taboretów i krzeseł. Jest to skrajny brak odpowiedzialności, należy wybierać jedynie produkty medyczne i specjalnie przystosowane do codziennej kąpieli.

Zdjęcie główne: Freepik.com / georgejmclittle

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolorowe meble w kuchni? Zobacz, jakie palety barw wybrać
Kolorowe meble w kuchni? Zobacz, jakie palety barw wybrać
Kto powiedział, że meble w kuchni muszą być nudne? Warto postawić na intensywne barwy, dzięki czemu serce domu stanie się naprawdę wyjątkowe. Jakie kolory warto wybrać?
Ostatnie wpisy