Organizery, pudełka, wieszaki – jak zorganizować miejsce w sypialni?

Organizery, pudełka, wieszaki – jak zorganizować miejsce w sypialni?
Justyna Fiedoruk
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to nie tylko pokój do spania. Trzymamy w niej ubrania, ale też np. pamiątki czy liczne akcesoria. Wszystko musi być więc poukładane. Dlatego warto zainwestować w organizery czy pudełka.

Chaos to najgorsze, co może zapanować w naszej sypialni, dlatego organizacja m.in. szafy powinna być dobrze przemyślana. Warto zacząć ją porządkować krok po kroku, układając ubrania tematycznie, stosownie do pory roku na każdej półce. Świetnym rozwiązaniem jest zawieszenie części z nich na wieszakach, zwłaszcza tych, które mają większą tendencję do gniecenia się. Podpowiadamy, jak najlepiej zorganizować miejsce w sypialni na organizery, pudełka i wieszaki.

Zaprowadź porządek w sypialni. Zagospodaruj przestrzeń

W dobrze zaaranżowanej sypialni, gdzie nie ma ani śladu po nieporządku, a każda rzecz jest na swoim miejscu, można naprawdę komfortowo wypocząć. Przecież na pewno nie zrelaksujemy się, gdy dookoła nas będzie nieład i bałagan, w których trudno będzie znaleźć potrzebną nam akurat teraz rzecz. 

Zaaranżować przestrzeń w pokoju sypialnianym jest naprawdę prosto, nie trzeba w tym celu robić generalnego remontu, ani znacznego przemeblowania. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w pomocnicze akcesoria, jak organizery, pudełka, wieszaki do szafy, ale też te wolno stojące, np. mini wieszaczki na biżuterię.

Zacznijmy więc od zaprowadzenia porządku w szafie, która jest bardzo istotnym meblem w naszej sypialni. Po pierwsze, warto dokładnie zobaczyć, co w niej mamy. Zanim zaczniemy ją porządkować, wyjmijmy wszystkie ubrania, buty i pozostałe akcesoria, które przechowujemy, i oceńmy, czy rzeczywiście wszystkiego potrzebujemy, czy z każdej z tych rzeczy korzystamy. 

Nadmiar odzieży i pozostałych części garderoby, gdy znacznej części nie używamy, jest po prostu bezsensowny, bo tylko zagraca nam cenną przestrzeń w szafie. Ubrania, które już na nas nie pasują, te znoszone lub te, które przestały się nam podobać, możemy zawsze oddać osobom bardziej potrzebującym czy sprzedać np. na aukcji w internecie. Gdy już przejrzymy wszystkie ubrania, to na spokojnie możemy zacząć organizować przestrzeń w naszej szafie.

>> Zobacz też: Dodatki, które wpływają na wystrój sypialni

Używaj wieszaków także do spodni

W każdej szafie mamy wydzielone miejsce na wieszaki, więc wykorzystajmy tę część przestrzeni maksymalnie. Na wieszakach wieszamy przede wszystkim spodnie złożone wpół. To zdecydowanie lepszy pomysł, niż składanie w kostkę i kładzenie na półce, bo na wieszaku zajmą mniej miejsca. 

Z kolei materiałowe swetry lepiej złożyć w kostkę i ułożyć na półce lub włożyć do szafki komody sypialnianej, gdy mamy taki mebel w sypialni, bo jeśli zawiesimy je na wieszaku, mogłyby się nieco rozciągnąć. Koszule, spódnice, sukienki i żakiety śmiało możemy powiesić. Pamiętajmy, że ubrania w szafie na wieszakach zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż poukładane na półkach.

Kolejną istotną kwestią podczas organizowania miejsca w szafie jest podział ubrań na strefy. W jednej z jej części powinno się trzymać ubrania sezonowe, których akurat nie używamy, a także pościele. Na wieszakach w materiałowych pokrowcach warto przechowywać ubrania okazjonalne, czyli takie, które zakładamy tylko na specjalne okazje, jak garnitury i eleganckie suknie. Materiałowe pokrowce zapewnią im cyrkulację powietrza, a nam miejsce na pozostałe części garderoby.

Organizery i pudełka – dobry sposób na przechowywanie ubrań?

Organizery i pudełka to bardzo przydatne akcesoria, które mogą stać w sypialni luzem, ale zdecydowanie lepiej trzymać je w szafie. W pudełkach, jeśli nie mamy komody z szufladami, możemy trzymać bieliznę, skarpetki, wszelkie apaszki i dodatki do stylizacji. Pudełka mogą być również świetnym schowkiem na przechowywanie torebek. 

Organizery pełnią podobną funkcję, ale mają ten dodatkowy plus, że posiadają przegródki do szuflad. Ułożenie w nich rzeczy jest dziecinnie proste. Organizery zwykle są przezroczyste, zwłaszcza te z plastiku, więc po otwarciu szafy od razu zobaczymy, co mamy na której półce. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*