Jakie lustro do łazienki wybrać?

Jakie lustro do łazienki wybrać?
Marta Kozłowska
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba nikt nie potrafi sobie wyobrazić łazienki bez lustra. Jest to wręcz must-have wyposażenia tego pomieszczenia. Czasem jednak wybór najlepszej opcji zajmuje bardzo dużo czasu i energii. Jakie lustro wybrać i czy musimy ograniczać się tylko do jednego? Przekonaj się z nami!

Wybór luster dostępnych na rynku jest naprawdę duży. Oczywiście to, jakie lustro kupimy, zależy od wielu czynników. Przy wyborze weźmiemy pod uwagę ilość miejsca, jakie możemy na nie przeznaczyć, styl, w jakim jest pomieszczenie, czy mamy do czynienia z łazienką wyłącznie dla domowników, czy może dla gości, a także jaką rolę lustro będzie odgrywało we wnętrzu. Istotne jest również to, ile czasu chcemy i możemy poświęcić na jego czyszczenie. Na te i wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć przed wyborem idealnego lustra do naszej łazienki. 

Praktycyzm przede wszystkim 

Osobom ceniącym sobie praktyczne rozwiązania doskonale sprawdzą się proste formy, które będą służyć każdemu domownikowi i gościowi. W takim wypadku lustro nie może być ani zbyt małe, ani zbyt wysoko umieszczone. Tradycyjnym miejscem na jego umieszczenie jest przestrzeń nad umywalką. Często wiele kobiet właśnie przy nim wykonuje pośpiesznie codzienny makijaż, dlatego nie możemy zapominać o jego odpowiednim oświetleniu. Najlepiej sprawdzi się proste lustro z ramą bądź bez, ewentualnie wklejone w płytki, z kinkietami bądź lampami wiszącymi na jego wysokości. Możemy również postawić na lustro z wbudowanym oświetleniem lub w stylu garderobianym. Opcja wklejenia jest chyba najbardziej praktyczna. Co więcej, możemy pod nią zamontować specjalną podgrzewaną matę, która zapobiegnie parowaniu powierzchni i nawet po długiej, gorącej kąpieli nie będziemy musieli męczyć się z zaparowanym lustrem. To również doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nam utrzymać porządek. Czyszczenie ramy – zwłaszcza bardzo dekoracyjnej w barokowym stylu – zabiera mnóstwo czasu i energii. Za każdym razem jednak przed montażem musimy się zastanowić, czy lustro nie wisi zbyt nisko, przez co w trakcie codziennego użytkowania byłoby ciągle zachlapane wodą, która powodować będzie nieestetyczne zacieki i smugi z kamienia. 

Kształt i kolor

Obecnie w trendach znajdują się propozycje o ciekawych, często nieoczywistych kształtach czy odcieniach ram. Najbardziej popularne są oczywiście ponadczasowe lustra prostokątne, kwadratowe, okrągłe i owalne. Dużą popularnością cieszą się również te w formie heksagonu. Jeśli zależy nam na dodaniu odrobiny pazura, możemy postawić na ramę o ciekawej formie bądź kolorze. Świetnie sprawdzi się również podświetlenie ramy od spodu, które nada całej aranżacji dodatkowego blasku i niepowtarzalnego charakteru. 

Lustro do małej łazienki

Niestety nie każdy jest posiadaczem dużej łazienki. Nie jest jednak tajemnicą, że lustro to doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Opcja ta najlepiej się sprawdzi, jeśli zamontujemy je naprzeciwko wejścia lub umieścimy naprzeciw gładkiej ściany bądź szafek. Najlepiej będzie wyglądać dość duża, podłużna tafla, która nie będzie odbijała ręczników czy półek zastawionych rzeczami, co może potęgować wrażenie zagracenia. Lepiej zrezygnować również z małych luster w dużych i wizualnie ciężkich ramach, które mogą tylko zwiększyć uczucie ciasnoty. 

Zdj. główne: Joey/Pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polacy ostrożnie wydają pieniądze w czasie pandemii
Polacy ostrożnie wydają pieniądze w czasie pandemii
Pandemia koronawirusa zmieniła zwyczaje zakupowe Polaków. Sprawdź, jak teraz podchodzą do kwestii zakupów i na czym starają się zaoszczędzić.
Ostatnie wpisy