Jak wybrać drzwi wejściowe?

Jak wybrać drzwi wejściowe?
Aleksandra Michaliszyn
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór drzwi wejściowych jest niezwykle ważny nie tylko ze względu na estetykę Twojego domu, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Dowiedz się więc, na co zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne. 

Materiał wykonania drzwi

Wybierając drzwi wejściowe, warto przede wszystkim zwrócić uwagę, z jakiego materiału są one wykonane. Jeśli zależy Ci na tanich, ale jednocześnie trwałych drzwiach, postaw na te wykonane ze stali. Ze względu na swoją wytrzymałość są to jedne z najpopularniejszych drzwi zewnętrznych. 

Równie popularne są drzwi wykonane z PCW. Ponadto, podobnie jak drzwi stalowe, są one dość tanie, ale bardzo wytrzymałe. Charakteryzują się one przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami cieplnymi. Warto także zauważyć, że drzwi z PCV łatwo jest wizualnie dopasować do okien, rolet zewnętrznych, a nawet bramy garażowej.

Najbardziej tradycyjne drzwi wejściowe to oczywiście te drewniane. Ten ponadczasowy klasyk posiada ramę i ościeżnicę z klejonki drewnianej, a skrzydło pokryte jest sklejką, płytą HDF lub wiórową. Powierzchnię pokrywa zaś szlachetny fornir z wybranego gatunku drewna. Tego typu drzwi to gwarancja bezpieczeństwa i stylu. Ponadto mają one niesamowicie dobre parametry cieplne. Warto jednak pamiętać, że drewniane drzwi wejściowe są jednymi z najdroższych.

O czym jeszcze pamiętać?

Wybierając drzwi wejściowe, warto także pamiętać o ich najważniejszym przeznaczeniu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa. Koniecznie zdecyduj się  na drzwi antywłamaniowe, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa Tobie i innym domownikom. Zwróć uwagę zwłaszcza na ich zawiasy oraz dodatkowe zabezpieczenia, na przykład haki lub bolce antywłamaniowe. Dzięki nim niemożliwe będzie wyważenie drzwi lub wyciągnięcie skrzydła z ościeżnicy. Ważny jest także zamek w drzwiach – im więcej będzie miał rygli, tym bezpieczniejsze będą drzwi.

Zdj. główne: Douglas Sheppard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe zasady utrzymania zdrowego ekosystemu w domowym zbiorniku wodnym
Podstawowe zasady utrzymania zdrowego ekosystemu w domowym zbiorniku wodnym
Dowiedz się, jak podstawowe zasady ekologiczne pomogą Ci utrzymać zdrowy ekosystem w domowym zbiorniku wodnym. Zdrowy staw, akwarium i inne zbiorniki to miejsce, gdzie przyroda prosperuje.
Ostatnie wpisy