Jak urządzić elegancką łazienkę z dwiema umywalkami?

Jak urządzić elegancką łazienkę z dwiema umywalkami?
Izabela Łuba
Łazienka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to miejsce, w którym kończymy i zaczynamy każdy dzień, zmywając z siebie trudy codzienności i przygotowując się do wyjścia z domu.

W związku z tym aranżacja tego wnętrza powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale także estetyczna, aby przebywanie w nim sprawiało przyjemność. Jak więc połączyć funkcjonalność i elegancję w jednym i stworzyć efektowną łazienkę z dwoma umywalkami?

Jakie cechy ma nowoczesna, elegancka łazienka? 

Urządzenie nowoczesnej, eleganckiej łazienki jest naprawdę proste. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i trzymać się jednego stylu. 

Jakie cechy powinna mieć współczesna łazienka? Idealny przepis na nią to: 

  • funkcjonalność,
  • proste formy,
  • dbałość o detale,
  • wysokiej jakości materiały,
  • jasne kolory,
  • minimalizm.

Dzięki nim można uzyskać nieco surowe, jednak jednocześnie eleganckie i urządzone ze smakiem wnętrze. 

Jak zaaranżować elegancką łazienkę z dwiema umywalkami? 

Urządzając łazienkę, bez względu na to, jaki efekt chcemy uzyskać, należy przede wszystkim pamiętać o funkcjonalności. Dlatego też na samym początku najlepiej zaplanować jej układ na kartce lub w darmowych aplikacjach do projektowania. Nie powinno w niej zabraknąć miejsca na podstawowe elementy wyposażenia, takie jak: 

  • wanna i/lub kabina prysznicowa, 
  • sedes WC,
  • długi blat pod montaż dwóch umywalek,
  • szafki do przechowywania akcesoriów łazienkowych.

O ile z ulokowaniem wanny lub prysznica, a także sedesu nie powinno być zbyt dużych problemów, wygospodarowanie miejsca pod podwójną umywalkę może być nie lada wyzwaniem.

Najlepiej, jeśli zostanie ona zaplanowana w najwęższym miejscu pomieszczenia, gdzie będzie można swobodnie z niej korzystać, jednocześnie mając pod ręką wszelkiego rodzaju kosmetyki. Montaż dwóch umywalek w blacie zamiast na ścianach zapewni natomiast dodatkowe miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych, ustawienia dozownika z mydłem czy kubków na szczoteczki.Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się także w niewielkich łazienkach.

Wybierając same umywalki, należy zwrócić uwagę na ich kształt, który powinien komponować się z kształtami pozostałych sanitariatów. Jeśli więc mamy wannę o zaokrąglonych krawędziach, umywalki powinny cechować się tym samym detalem. 

Należy jednak uważać na kwadratowe misy, ponieważ na ich wewnętrznych ściankach może zbierać się o wiele więcej zabrudzenia i osadów z mydła niż w przypadku okrągłych modeli, a to z kolei może być uciążliwe podczas ich czyszczenia. 

Zalety łazienki z dwiema umywalkami

Czy znasz ten problem, kiedy rano chcesz umyć twarz, ale nie możesz tego zrobić, gdyż Twój partner lub dziecko zajmuje właśnie umywalkę? Dwie umywalki skutecznie rozwiązują ten problem. Dzięki nim z łazienki w jednym czasie mogą swobodnie korzystać dwie osoby, nie przeszkadzając sobie w wykonywanych czynnościach pielęgnacyjnych lub higienicznych. 

Podwójne umywalki sprawdzą się także w przypadku konieczności ręcznego prania ubrań. Po zapraniu odzieży będzie można ją odłożyć do drugiej umywalki, bez rozchlapywania wody po całej łazience. Dodatkowo takie wyposażenie łazienki prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie, zwłaszcza jeśli zostanie połączone z lustrem ciągnącym się przez całą szerokość i wysokość ściany.

Aby urządzić łazienkę z dwiema umywalkami, nie trzeba wcale dysponować dużą ilością miejsca. Wystarczy standardowe modele podwieszane na ścianie zastąpić tymi wpuszczanymi w blat lub nastawnymi. Dzięki temu uzyskamy elegancki i ciekawy efekt oraz dodatkowe miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Sam dobór blatu to natomiast wyłącznie kwestia upodobań oraz zastosowanej w łazienkach aranżacji. Mogą być one bowiem wykonywane zarówno z drewna, kamienia, jak i tworzyw sztucznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne meble do sypialni dla zapewnienia komfortu i relaksu
Jak wybrać idealne meble do sypialni dla zapewnienia komfortu i relaksu
Odkryj sekrety wyboru idealnych mebli do sypialni, które zapewnią Ci komfort i relaks. Przeczytaj nasze wskazówki i sprawnie urządź swoje miejsce do snu.
Ostatnie wpisy