Wynajem mikroapartamentów – coraz popularniejszy w Polsce

Wynajem mikroapartamentów – coraz popularniejszy w Polsce
Nicole Staniszewska
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz posiadać wyższy standard za niższą cenę? To możliwe dzięki rosnącej popularności mikroapartamentów, które pomimo niewielkiego metrażu mają wiele udogodnień. 

Popularność mikroapartamentów

Wynajem mikro mieszkań staje się coraz popularniejszy. Często idzie to w parze z udogodnieniami związanymi z lokalizacją, w której są usytuowane. Częstymi mieszkańcami takich lokali są młode osoby, które rozpoczynają samodzielne życie i poszukują pracy w biurowcach w centrum miasta, oraz turyści, którzy przyjeżdżają odwiedzić duże miasta. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, z czym wiąże się dokładnie wynajem mikroapartamentów. Właściciele przyznają, że często zdarza się, że osoby, które są bardzo zainteresowane wynajmem, rezygnują gdy dowiadują się, że nie jest to pełnometrażowe mieszkanie. 

Zaletą mikroapartamentów jest możliwość przemieszczania się mieszkańców do centrum miasta, galerii handlowych, czy miejsca pracy bezpośrednio komunikacją miejską lub nawet pieszo. Dużym atutem są też specjalnie wydzielone strefy na zdalną pracę, naukę oraz restaurację i recepcję. 

Tego typu inwestycje w naszym kraju pojawiły się w 2013 roku we Wrocławiu. Mikroapartmenty zostały stworzone z przebudowy hotelu z lat 60. Ostatecznie z projektu powstało aż 150 kawalerek o powierzchni od 12 do 27 mkw. Były one oddane mieszkańcom w pełni wyposażone. Zainteresowanie tego typu inwestycjami wzrasta i przybywa chętnych na wynajem mikro mieszkań. Początkowo były one skierowane do ludzi młodych, ale obecnie zyskują coraz większe zainteresowanie także innych grup społecznych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego zrobić chodnik przed domem?
Z czego zrobić chodnik przed domem?
Chodnik przed domem powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów i pasować do architektury domu. Jakie materiały będą najlepsze do jego wykonania?
Ostatnie wpisy