Ekologiczna alternatywa dla kominków tradycyjnych

Ekologiczna alternatywa dla kominków tradycyjnych
Artykuł sponsorowany
Salon
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz częściej w dużych miastach obowiązuje zakaz palenia drewnem w kominkach. Jest to oczywiście całkowicie zrozumiałe w związku ze stopniem zanieczyszczenia powietrza, jednak ogień ma w sobie coś magicznego i wielu osobom ciężko jest zrezygnować z efektownej ozdoby domu, jaką jest kominek tradycyjny. Co możesz zrobić w takie sytuacji?

Biokominek, czyli rozwiązanie na miarę czasów

Płomienie tańczące na rozgrzanych polanach niesamowicie przyciągają wzrok w zimowe wieczory. Chcąc być EKO, nie musisz rezygnować z tego niepowtarzalnego klimatu, który może Ci zagwarantować kominek, ponieważ na rynku pojawiły się nieszkodliwe dla środowiska biokominki. Czym są owe biokominki? To nic innego jak rodzaj paleniska, w którym zamiast drewna spala się biopaliwo w płynie lub w żelu. Takie rozwiązanie nie wymaga komina, dlatego można je zamontować wszędzie, także w mieszkaniu w bloku. Pamiętaj jednak, że najładniej wygląda kominek, który jest zabudowany niczym prawdziwy wkład żeliwny, dlatego warto poszukać takiego właśnie modelu imitującego tradycyjne konstrukcje. Dzięki temu szybko podkręcisz zimową atmosferę w swoich czterech kątach.

Jaki model biokominka wybrać?

Biokominki idealnie pasują do projektów nowoczesnych, jednak na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że bez problemu znajdziesz wariant pasujący do Twojego wnętrza. Na tej stronie internetowej https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy zobaczyć możesz różne wersje takich ekologicznych palenisk do zabudowy. Niektóre swoją formą przypominają tradycyjny wkład sześcienny z szybą, ale w ofercie znajdziesz również minimalistyczne, przeszkolone konstrukcje, które po odpowiednim montażu będą widoczne z każdego miejsca w salonie. Chcąc kupić taki biokominek do zabudowy, na etapie aranżacji wnętrz musisz zaplanować miejsce, w którym go umieścisz. Bez względu na metraż mieszkania czy domu, dobierz idealny wariant ekologicznego paleniska, idealnie wpisujący się w estetykę Twojego salonu, a rozpalając biokominek, będziesz mógł mieć czyste sumienie.

Co roku na rynku pojawiają się nowe technologie, które sprawiają, że nieco szkodliwe dotąd przyjemności zyskują bardziej ekologiczną alternatywę. Takim właśnie rozwiązaniem są biokominki do zabudowy, które bez problemu dopasujesz do aranżacji we własnym domu. Tego typu palenisko jest najlepszą opcją dla ludzi, którzy cenią sobie produkty przyjazne środowisku i lubią dopracowany design. Nie czekaj i już dzisiaj wybierz piękny kominek na biopaliwo, który rozjaśni mroki zimowych wieczorów. 

Fot.: Jessica Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*