Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
System PV jest coraz częściej wybieraną formą dostarczania prądu do budynków. Właściwe dopasowanie i zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to podstawa jej działania. Oprócz korzyści finansowych i walorów ekologicznych fotowoltaika zapewnia skuteczną ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. Tak przynajmniej zapewniają nas producenci, a czy na pewno mają rację? Przekonasz się o tym w poniższym artykule!
Aby montaż instalacji przebiegł prawidłowo, należy skorzystać z pomocy specjalistów. Właściwe ułożenie paneli jest punktem wyjścia do sprawnego działania i właściwego użytkowania fotowoltaiki. To z kolei łączy się bezpośrednio z kwestią bezpieczeństwa i zmniejszeniem ryzyka wystąpienia awarii całego systemu. Oto najważniejsze zasady, o których należy pamiętać, zanim zainwestujesz w system PV:
Po zakończonym montażu koniecznym jest otrzymanie instrukcji obsługi z zaleceniami producenta. W ten sposób będziemy mogli uniknąć zagrożeń i bezpiecznie korzystać z fotowoltaiki. Więcej przydatnych informacji na temat instalacji znajdziesz na stronie: https://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-domu/.
Oddziaływanie paneli fotowoltaicznych na zdrowie może wydać się wątpliwą kwestią. Skoro mamy do czynienia z nowoczesnymi technikami można zastanawiać się, czy aby na pewno nie są one szkodliwe. Co jest prawdą na temat wpływu instalacji PV na zdrowie? Przedstawiamy najważniejsze fakty:
Zainstalowanie paneli słonecznych to czysty zysk dla naszego otoczenia. Nie dość, że pozyskujemy energię w ekologiczny sposób, to w dodatku chronimy środowisko naturalne. Moduły są pokryte powłoką ochronną, dzięki czemu żadne szkodliwe substancje nie przedostają się na zewnątrz. Korzystanie z instalacji nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska, a wręcz wychodzi naprzeciw zmianom klimatycznym. Co więcej, zastosowanie systemu fotowoltaicznego to także jedna z metod na odciążenie sieci przesyłowych energii. W efekcie system elektroenergetyczny zyskuje większą stabilizację.
Już na etapie projektowania i montażu należy podjąć kroki, które pozwolą na wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń, na które instalacja jest narażona. Do dwóch głównych typów niebezpieczeństw zaliczyć można: ryzyko pożarowe i porażenia prądem. Jak temu zaradzić? Do ochrony przeciwpożarowej posłużą wyłączniki nadprądowe, które odcinają dopływ prądu na wypadek wykrycia zagrożenia, czyli dużego obciążenia systemu. Z kolei ryzyko porażenia prądem można wyeliminować dzięki zastosowaniu różnego typu zabezpieczeń: przeciwporażeniowych, odgromowych, przeciążeniowych i zwarciowych.
Fot.: materiał prasowy Klienta.